Gaziantep'in İslahiye ilçesinde minibüsle beton mikserinin çarpışması sonucu ilk belirlemelere göre 8 kişinin hayatını kaybettiği, 11 kişinin yaralandığı bildirildi. Türkiye gündemine oturan kazaya ilişkin  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek X hesabından bir mesaj yayınladı. Böcek kazada yaşamını yitirenlerin yakınlarına başsağlığı dilerken yaralılara da şifa diledi. 

GAZİANTEP'TEKİ FECİ KAZADA 8 CAN GİTTİ! 

Gaziantep’in İslahiye ilçesinde çimento tankeri, çarpıştığı yolcu minibüsünü biçti. Kazada ilk belirlemelere göre 8 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda kişi ise yaralandı. Kaza ihbarının ardından bölgeye çok sayıda ambulans sevk edildi. Gaziantep Valisi Kemal Çeber, kaza yerine seyir halinde olduklarını belirterek, "Şu an için elimize ulaşan bilgiye göre kazada 8 vatandaşımız hayatını kaybetti, 11 yaralımız var" diye konuştu. Yaralı yolculardan Zeynep Gök de kazanın okuldan çıkıp eve giderken meydana geldiğini belirterek, "Yolda ilerlerken karşı şeritten tır, çok hızlı geldi ve bize çarptı. Kazanın etkisiyle de birkaç kere takla attık. Serviste kaç kişi olduğumuzu hatırlamıyorum ama koltuklar doluydu." ifadelerini kullandı.

Akdeniz'de 19 Mayıs coşkusu Akdeniz'de 19 Mayıs coşkusu

BÖCEK'TEN TAZİYE MESAJI 

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek de kazaya ilişkin X hesabından açıklama yaptı. Böcek, “Gaziantep'te tır ve yolcu minibüsünün çarpışması sonucu meydana gelen kazada yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, aileleri ve yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Muhabir: HANDE TURAN KUMAŞ