Antalya Konyaaltı Belediye Başkanı Cem kotan esnaf ziyareti sırasında 8 yaşındaki Hatice Zeynep Kula ile karşılaştı. Küçük kızla sohbet eden Başkan Kotan Zeynep’in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarında başkanlık makamına oturması için söz verildiğini ancak ismi son anda programdan çıkarıldığını öğrendi. Bunu duyan Başkan Kotan küçük kızın üzülmesine dayanamadı ve onu ailesiyle birlikte makamında ağırladı. 

BAŞKAN KOTAN’DAN BÜTÜN BAŞKANLARA ÖRNEK OLACAK HAREKET

Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan, Doyran Mahallesi’nde bir dizi ziyarette bulundu. Doyran Pazar yeri esnafını ziyareti esnasında ilkokul öğrencisi 8 yaşındaki Hatice Zeynep Kula ile sohbet eden Kotan, minik öğrencinin çok üzüldüğünü öğrendi. Kula, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda kendisine bir kamu kurumunda başkanlık koltuğuna oturması için söz verildiğini, ancak daha sonra adının bu programdan çıkarıldığını söyledi. Bunu duyan Başkan Kotan, Kula’nın serzenişi sonrasında istediği zaman kendisini Konyaaltı Belediyesi’nin makamında ağırlayabileceğini söyledi.

MİNİK HATİCE ZEYNEP’İ MAKAMINDA AĞIRLADI 

Davete babasıyla birlikte gelen Hatice Zeynep’i kapıda karşılayarak başkanlık makamındaki koltuğa oturana kadar eşlik eden Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan, küçük kıza belediye başkanının ne iş yaptığını anlattı. Hatice Zeynep’i belediyede ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Kotan, ‘‘O gün iyi ki kendisiyle karşılaşmışız ve bu durumundan haberimiz olmuş. Duyar duymaz kendisini davet ettik ve şimdi burada buluştuk. O gün onun gözlerindeki hüznü görmüştüm. Bugün kendisini bir nebze de olsa mutlu ettiğimizi düşünüyorum. Konyaaltı’ndaki her çocuğun mutlu olması için çalışmaya devam edeceğiz’’ dedi.

Eğirdir Kaymakamı Çelik: "Uyum içerisinde çalışacağız" Eğirdir Kaymakamı Çelik: "Uyum içerisinde çalışacağız"

“CEM ABİYE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM’’

Önceleri üzülen ama sonra sevinen küçük kız başkanlık makamında oturduğu süre boyunca Başkan Kotan’a merak ettiği şeylerle ilgili sorular sordu. O heyecanını anlatan Hatice Zeynep Kula, ‘‘Cem abi o gün karşılaştığımızda beni dinledi ve buraya davet etti. Aslında benim için başkanlık makamında oturmak çok önemli bir şey değil ama ismimin önce yazılıp daha sonra programdan çıkarılmasına çok üzüldüm. Hiç yazılmasaydı bu kadar üzülmezdim. Cem abiye çok teşekkür ederim’’ dedi. 


 

Kaynak: Konyaaltı Belediyesi-Bülten