Türkiye'nin ilk tarım fuarı olma özelliğini taşıyan Finike Hasyurt Tarım Fuarı, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin himayesinde 27’nci kez kapılarını açtı. 

BAŞKAN BÖCEK’TEN 19 İLÇEYE MESAJ

27’nci Hasyurt Tarım Fuarı açılış töreninde konuşan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya’nın tüm ilçelerini ilgilendiren açıklamalarda bulundu. Antalya’da tarım sektörünün daha da gelişmesine önem verdiklerini belirten Böcek, yerelden kalkınma hedefi ile planlı ve sürdürülebilir bir tarım için bıkmadan, yorulmadan Antalya’nın 19 ilçesinde çiftçilerle, tarım sektörünün emekçileriyle işbirliği içerisinde çalışmaya devam ettiklerini söyledi. 

Alanya Belediyesi, temel kirişleri kesilen yapıyı mühürledi Alanya Belediyesi, temel kirişleri kesilen yapıyı mühürledi

ÖNCEKİ DÖNEM TARIMSAL DESTEKLEMELER

Antalya’da tarımın önemini bilerek hareket ettiklerinin altını çizen Böcek, “Tarımın her aşamasında tüm imkanlarımızı sunuyoruz. Akıllı tarım uygulamaları, kapalı devre sulama sistemleri, sulamada enerji desteği, ekipman ve alternatif ürün destekleriyle hem üretimde verimin artmasını hem de üreticilerimizin gelirinin artmasını sağladık. Tüm bu desteklere çoğaltarak devam edeceğiz. Kumluca Beykent Hali’nde yaş sebze meyve paketleme tesisi ve ayrıca kurutma tesisini hayata geçiriyoruz. Çevre Dostu Çiftçi Kart projemizle zirai ilaç ambalaj atıkları sorununa çözüm bulduk. Sera atıklarını toplayarak çevre kirliliğinin önüne geçiyoruz” dedi. 

YENİ DÖNEMDE DE DESTEKLEMELER SÜRECEK

Yeni dönemde de tarıma öncelik verileceğini aktaran Böcek, “Batı Antalya Bölgesinde hayata geçireceğimiz Kaş Gıda İhtisas Organize Sanayi, tarımın güneş enerji sistemleri ile desteklenmesi, organik fermente gübre desteği, soğuk hava depoları, Biyoçeşitlilik Gözlem Evi, tarım danışmanlığı hizmeti gibi yeni projelerimizle de bölge tarımın gelişmesi, çiftçimizin, üreticimizin kalkınması için çok daha büyük işler başaracağız” diyerek kendisini dinleyenlere seslendi. 

Muhabir: VELİ AKOĞLU