Ankara’nın Yenimahalle ilçesinde sanayi bölgesinde çarşamba öğle saatlerinde başlayan yangın, 16’ıncı saatin sonunda itfaiye ekiplerince kontrol altına alındı. Yangının ardından ortaya çıkan manzara, bölgedeki hasarı gözler önüne serdi. İtfaiye ekiplerinin bölgedeki soğutma çalışmaları sürerken, yangının etkisiyle büyük ölçüde zarar gören alanın onarımı için çalışmalar başlatıldı.

Bursa'da düello gibi karşılaşma!  Kurşunlar yağmur olup yağdı Bursa'da düello gibi karşılaşma! Kurşunlar yağmur olup yağdı

BAŞKENTTEKİ YANGIN GERİ DÖNÜŞÜM TESİSİNDE BAŞLADI

Ankara İvediköy Mahallesi, Hurdacılar Sitesi'nde bulunan bir geriş dönüşüm firmasında öğle saatlerinde başlayan ve kısa sürede yayıldı. Atık kağıt ve lastiklerin alev almasıyla hızla büyüyen alevler, kuvvetli rüzgarın da etkisiyle çevredeki işletmelere sıçradı. İtfaiye ekiplerinin yoğun çalışmaları sonucunda alevler kontrol altına alındı. Yangının ardından ortaya çıkan manzara, bölgedeki hasarı gözler önüne serdi. 

MADDİ ZARAR ÇOK BÜYÜK

Yetkililer, yangının çıkış nedeniyle ilgili detaylı inceleme başlatırken şu ana kadar can kaybı veya yaralanma olmadığı belirtildi. Hurdacılar Sitesi'ndeki onlarca işletmede milyonlarca liralık maddi zarara neden olan yangınla ilgili soruşturma devam ediyor. 


   
                    

Kaynak: İHA