Özel bir bankada bankacı olarak çalışan 1 çocuk annesi 37 yaşındaki Tülay Demirel, 2013 yılında bankacılığı bırakıp gönül verdiği fotoğrafçılık mesleğine atıldı. Merkez Çukurova ilçesinde stüdyo açan Demirel, gerekli eğitimleri aldıktan sonra yeni doğan bebekler için özel fotoğraf çekim konseptleri oluşturmaya başladı.

BEBEKLERİ HEM PAMUKLARA HEM DE ADANA DÜRÜME SARIYOR 

2013 yılında mesleğe adım atan Demirel, aldığı eğitimlerle birlikte Adana'ya özgü 'Adana Dürüm' temalı çekimleri de yaparak farkındalık yaratıyor. Yeni doğan bebeklerin ilk 15 gün içinde çekilen fotoğraflarının özellikle önemli olduğunu vurgulayan Demirel, bu dönemin bebekler için konforlu ve özel pozların elde edilebildiği bir zaman dilimi olduğunu belirtiyor.

BEBEK FOTOĞRAFÇILIĞI POPÜLERLİĞİ ARTAN BİR ALAN 

Demirel, yıllar içinde bebek fotoğrafçılığının popülerliğinin arttığını ve çekimlerin sosyal medyada milyonlarca kişi tarafından ilgiyle takip edildiğini ifade ediyor. Bebekleri çekim sırasında sakinleştirmek ve rahatlatmak için özel teknikler kullandıklarını dile getiren Demirel, bu özel anların aileler için ne kadar kıymetli olduğunu ve zamanla bu hatıraların değerinin arttığını vurguluyor.

Kaynak: İHA