Biletinial, yılın ilk çeyreğinin büyüme verilerini paylaştı. Şirketten yapılan açıklamaya göre Biletinial, yılın ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre 4 kat büyüdü. Yıla yeni yatırım ve açılımlarla giren Biletinial, bunun sonuçlarını ilk çeyrekte almaya başladı. Etkinlik, eğitim, müzik, opera-bale ve tiyatroda geçen yılın aynı dönemine göre 4 kat bilet satan şirket, 2023'ü ise bir önceki yıla göre 2 kat büyüme ile kapattı. 

BÜYÜKŞEHİRLER ÇOK TERCİH EDİLDİ

Açıklamada görüşlerine yer verilen Biletinial Üst Yöneticisi (CEO) Ulaş Uslu, şirketin Türkiye'deki sinema salonlarının yüzde 60'ına, tiyatro salonlarının ise yüzde 80'ine hizmet verdiğini belirtti. Uslu, "Satışlarda ilk 10 sırada İstanbul Avrupa Yakası, Ankara, İstanbul Anadolu Yakası, Bursa, İzmir, Antalya, Eskişehir, Manisa, Gaziantep ve Kocaeli yer aldı. 2024'ün ilk çeyreğinde rekor büyümeye imza attık. Sürekli artan hizmet kalitemiz ve kapsayıcılığımız, hizmet verdiğimiz müşterilerimiz için açtığımız yeni büyüme alanları ve artan işbirliklerimiz bize bu başarıyı getirdi. Bunun arka planında müşterilerimizin ihtiyaçlarını önceden belirleyip, bu ihtiyaçlara yönelik çözümler geliştirip yatırım yapmamız var." ifadelerini kullandı.

YORUMLAR ŞEFFAF ŞEKİLDE YAYINLANIYOR

Şirketin, yılın ilk üç aylık döneminde pek çok ilke imza attıklarına dikkati çeken Uslu, tiyatro ve sinema alanında tamamen müşteri odaklı bir proje geliştirerek şirketin internet sitesi üzerinde satılan tüm etkinlikler için yorum ve reyting uygulaması başlattıklarını kaydetti. Uygulamayla her etkinlik sonunda müşterilere SMS ile gönderdikleri kişiye özel linkle görüşlerini sorduklarını anlatan Uslu, şu değerlendirmeyi yaptı: "Gelen yorumlar tamamen şeffaf şekilde sitede ve iş ortaklarının panelinde yayınlanıyor. 2 aylık kısa dönemde 200 bine yaklaşan yorum, gerçekten etkinliğe katılan izleyicilerden toplandı. Uygulamamız ile seyirciler ilgilendiği film, oyun, standup gösterisi ya da konser hakkında birebir ve bağımsız görüşleri önceden edinip tercihini buna göre yapabiliyor."

Mersin'de 'Mabel Matiz ve Manuş Baba' ortalığı yıktı geçti Mersin'de 'Mabel Matiz ve Manuş Baba' ortalığı yıktı geçti

TİYATRO ELEŞTİRMENLERİNE ŞANS VERİLDİ

Yorum uygulamasında dikkat çeken özelliklerinde bulunduğunu kaydeden Uslu, üniversitelerin tiyatro eleştirmenliği bölümlerinde lisans ve yüksek lisans yapan gençlerden oluşan 'genç yazar' ekibinin bulunduğunu söyledi. Uslu, "Geleceğin profesyonel tiyatro eleştirmenleri olacak genç yazarlar, oyunlar izleyip web sitemizde yorum ve analizlerini yayımlayabiliyor" dedi. 

Kaynak: AA