Muğla'nın Bodrum ilçesinde lüks bir otel ve site içerisinde yaşanan olayda, iş insanı 71 yaşındaki Kaya Sabancı, site sahibi Vedat Aşçı ve korumaları tarafından saldırıya uğradı. Olay, Türkbükü Mahallesi'nde bulunan bir restoranın açılışında gerçekleşti.

TALİMAT ALARAK SALDIRDILAR İDDİASI

İddialara göre, daha önceki anlaşmazlıklar nedeniyle gerginlik yaşayan Sabancı ile Aşçı arasında sözlü bir tartışma başladı. Tartışmanın ardından Aşçı'nın talimatıyla koruma ekibi, Kaya Sabancı'ya saldırdı. Saldırı sonucunda Kaya Sabancı, aldığı darbelerle yere düşerken, olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından Bodrum'daki özel bir hastaneye kaldırıldı. Sabancı'nın sol gözünde hasar oluştuğu ve sağlık durumunun ciddiyetinin sürdüğü belirtildi.

,

HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILDI 

Konuyla ilgili olarak Kaya Sabancı'nın avukatı Ömer Reşat Kayran, "Vedat Aşçı, korumaları ve güvenlikleri hakkında hukuki süreci başlattık. Kaya Bey'in sağlık durumu müşahede altında tutuluyor ve gereken adımlar atılacak" dedi.

"ARALARINDA SÜRTÜŞME VARDI"

Olayın tanıklarından biri olan Kaya Sabancı'nın kaptanı Kemal Kocaoğlan ise yaşananları şu sözlerle aktardı: "Kaya Bey yere düşüyor. Bana telefon açtı, beni buradan al diye. Kendisi küfretmedim diyor ama aralarında uzun zamandır bir sürtüşme vardı."

AMBULANSA ENGEL OLDULAR İDDİASI 

Görüntü ve fotoğraflarla desteklenen şikayetçi ifadelerine göre, saldırının ardından ambulansın müdahaleye engel olunduğu da iddia ediliyor.

Kaynak: DHA