Bursa'nın Nilüfer ilçesindeki tıbbi aromatik bahçede, yerli ve yabancı turistler arasında ilgi gören yeni bir terapi yöntemi, dinlenmeye ve yenilenmeye olanak tanıyor. Arı kovanının içine yerleştirilen özel kabinlerde, arıların çıkardığı sesler ve yaydığı uçucu gazlar, kabinde dinlenen insanlara enerji ve rahatlama sağlıyor.

BİNLERCE ARININ İÇİNE YATAN DAHA DİNÇ KALKIYOR 

Dr. Dursun Ünal, bu özel terapi yöntemi hakkında yapılan açıklamada, arıların sessiz bir ortamda duyulabilen seslerinin ve yaydıkları kokuların insanları dinçleştirdiğini belirtiyor. Arı yatağı uygulaması sayesinde, arılarla temas olmadan sadece ses ve enerji transferi sağlanıyor. Bu yöntem özellikle Rusya ve Avrupa'da yaygınken, Türkiye'de de giderek popülerlik kazanıyor.

ARAP TURİSTLER İLGİ GÖSTERİYOR 

Nilüfer ilçesindeki bu bahçenin, organik tarım yapılan bir alanda olması ve çevresel ses kirliliğinden uzak olması da terapiye olan ilgiyi artırıyor. Özellikle Arap turistlerin büyük ilgi gösterdiği bahçede, tıbbi aromatik bitkilerle birlikte sunulan bu benzersiz deneyim, ziyaretçilere doğal ve etkili bir dinlenme fırsatı sunuyor.

Kaynak: İHA