Portakal çiçeği kokusunun insanlar üzerinde oluşturduğu mutluluk, heyecan, sevgi ve aşk duygusunu tüm Türkiye’nin yaşaması fikriyle ortaya çıkan ve bu sene 12'ncisi düzenlenen Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı 13 Nisan’da başladı. renkli görüntülere sahne olan Portak Çiçeği Festivali Brezilya’daki Rio Festivallerini aratmadı. Kimisi yöresel kıyafetleriyle kimisi kral kostümüyle ve kimisi de Kızılderili kostümleri ile festivalde dolaşıp renkli görüntüler oluşturdu.

FESTİVAL 21 NİSAN’A KADAR DEVAM EDECEK

Portakal çiçeği kokusunun insanlar üzerinde oluşturduğu mutluluk, heyecan, sevgi ve aşk duygusunu tüm Türkiye’nin yaşaması fikriyle ortaya çıkan ve bu sene 12'ncisi düzenlenen Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı 13 Nisan’da başladı. 21 Nisan tarihine kadar sürecek karnaval bu yıl ilk kez Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın Türkiye Kültür Yolu Festivalleri iş birliğiyle daha zengin içerikle oluşturuldu. Her yıl büyüyen karnaval kapsamında stantların da sayıları artırılarak Atatürk Parkı ve Merkez Park’a yayıldı. Yiyecek stantları Atatürk Parkı'nda, hediyelik eşyalar ise Merkez Park'ta yer aldı. 

Burdur'da elektrik kesintisi: 31 Mayıs Cuma günü kesinti uygulanacak ilçelerin listesi... Burdur'da elektrik kesintisi: 31 Mayıs Cuma günü kesinti uygulanacak ilçelerin listesi...

BİNLERCE İNSAN FESTİVALE AKIN EDİYOR

Çok sayıda ziyaretçi, stantları gezip hatıra fotoğrafı çekildi. Dron ile görüntülenen festival alanında kimisi yöresel kıyafetler kimisi de kral kostümüyle dolaşıp renkli görüntüler oluşturuyor. Karnavalda stant açan esnaf mutlu olurken, karnavala katılanlar da doyasıya eğleniyor. Karnavalda stant açan esnaftan Zafer Geyik, “Karnaval çok güzel ve keyifli geçiyor. İnsanlar çok mutlu, esnaf çok mutlu. Herkes sürekli oynuyor ve yurt içi ve yurt dışından binlerce insan alana akın ediyor. Çok güzel ve huzurlu bir karnaval geçiriyoruz” dedi. 

KARNAVALIN DA FESTİVALİN DE KRALI

Karnavalda kral kostümüyle gezen Hüseyin Şen, “Kral kostümüyle gezdiğimi görenler gelip fotoğraf çekiliyor. Festival çok renkli geçiyor. Yurt içi ve yurt dışından binlerce insan şimdiye kadar geldi. Hafta sonu bu yoğunluğun daha da artacağına inanıyoruz” diye konuştu. Kebapçı esnafından Sezar Yiğit ise karnavalda en çok tüketilen yemeğin Adana Kebap olduğunu ve herkesin kebaba rağbet gösterdiğini söyledi. 


                  
 

Kaynak: İHA