Burdur’da evinin önündeki arazide ağaç yetiştiren 60 yaşındaki Ali Yıldıran bahçede çıkan kuru otları yatmak isterken arazi bir anda alevler içerisinde kaldı. Kendi imkanları ile yangına müdahale eden yaşlı adam kalp krizi geçirdi. Yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürülse de yaşlı adam kaldırıldığı hastanede hayata veda etti.

BURDUR’DA OTLUK ALANDA YANGIN ÇIKTI 

Olay, Burdur merkez ilçesine bağlı Atatürk Mahallesi Nuri Ortaç Caddesi üzerinde meydana geldi. Evinin önünde bulunan arazide ağaç yetiştiren 60 yaşındaki Ali Yıldıran bahçede çıkan kuru otları yakmak isterken alevlerin bir anda büyümesi üzerine yangını söndürmek için müdahalede bulundu. Çevredekilerin 112 Acil Çağrı Merkezine ihbarı üzerine olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi. 

EVİNDE ÖNÜNDE ÇIKAN YANGINA KALBİ DAYANAMADI

Bu sırada kendi imkanlarıyla yangını söndürmeye çalışan Ali Yıldıran kalp krizi geçirerek yere yığıldı. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri tarafından otluk yangını söndürülürken Ali Yıldıran ise sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından ambulans ile Burdur Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan Yıldıran hayatını kaybetti. 


                                      
 

Kaynak: İHA