Bursa’nın merkez ilçesinde sabah saatlerinde yabancı plakalı bir TIR kaza yaptı. Kaza sonucu yakıt deposu delinen TIR şehir merkezinde yaklaşık 20 kilometre boyunca mazot akıta akıta gezdi. Arkasından gelen araçlar da yağmurun etkisiyle buz pistine dönen yolda birebirlerine çarptı.

20 KİLOMETRELİK YOLDA 10 FARKLI KAZA YAŞANDI 

Olay, sabah saatlerinde Bursa’nın merkez ilçesi olan Osmangazi’deİzmir-Mudanya kavşağında meydana geldi. H.İ.H. idaresindeki yabancı plakalı tır, tek taraflı yaptığı kaza sonrası yakıt deposu delindi. Buna aldırış etmeyen H.İ.H., şehir merkezinde yaklaşık 20 kilometre boyunca mazot akıta akıta gezdi. Arkasında ilerleyen araçlar ise, yağmurun da etsiyle buz pistine dönen yolda birbirine çarpmaya başladı.

SÜRÜCÜ GÖZALTINA ALINDI

İhbar üzerine bölgeye çok sayıda polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaşanan kazalarda yaralanan kimse bulunmazken tır, polis ekiplerinin yaptığı çalışmalar sonucunda Avrupa Konseyi Bulvarı'nda yakalandı. Gözaltına alınan sürücü ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü. Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı ekipleri ise tırın gezdiği her noktaya talaş dökerek temizlik çalışmaları yaptı. Polis olayla ilgili inceleme başlattı. 

Kaynak: İHA