Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım, Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı'na bağlı ekipler, şehrin her bölgesinde belirlenen bir program dahilinde çalışarak yol bakım ve onarım çalışmalarını sürdürüyor. Sürücülerin güvenliği ve konforunu artırmayı hedefleyen ekipler, gün içinde trafik yoğunluğunun fazla olduğu önemli kavşak noktalarını trafik güvenliğini sağlayacak şekilde gece saatlerinde yeniliyor.

MERSİN'DE TRAFİK GÜVENLİĞİ ÖNCELİĞİYLE ÇALIŞMALAR SÜRÜDÜRÜLÜYOR

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım, Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı'na bağlı ekipler, gün içinde yoğun trafik olan önemli kavşak noktalarını gece saatlerinde yenileyerek trafik güvenliğini sağlıyor. Planlı bir şekilde gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında, Mezitli, Yenişehir ve Tarsus'ta yol deformasyonları belirlenerek işaretleniyor ve alt zemin güçlendirme işlemi için kesme çalışması yapılıyor. Daha sonra bu alanlar, yol kotuna uygun olarak yeniden asfaltlanıyor.

PERİYODİK YOL BAKIM VE ONARIM ÇALIŞMASI DEVAM EDİYOR 

Son zamanlarda Tarsus, Yenişehir ve Mezitli ilçelerinde devam eden periyodik yol bakım ve onarım çalışmaları kapsamında, Kırklarsırtı Mahallesi'nde bulunan Kasım Ekenler Bulvarındaki kavşak ile Mezitli ilçesindeki Kuyuluk Kavşağı'nda trafik güvenliğine yönelik asfalt yenileme çalışmaları yapılırken, Yenişehir ilçesindeki Bahçelievler Mahallesi'nde bulunan Demokrasi Kavşağı yolunda kısmi kaplama çalışması gerçekleştirildi.

Antalya’da 18 yaşındaki genç ölümden döndü Antalya’da 18 yaşındaki genç ölümden döndü

EKİPLER GECE-GÜNDÜZ ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYOR 

Koordineli bir şekilde devam eden çalışmalarla birlikte birçok ilçede sıcak asfalt, sathi kaplama, yol bakım-onarım, yeni yol açma, kaldırım yapım bakım ve onarım işlemleri aralıksız olarak yürütülüyor. Biten çalışmaların hemen ardından plan ve program dahilinde yeni faaliyetlere başlanıyor.

Kaynak: İHA