Mezarlıklar, sevdiklerimizle buluştuğumuz ve onları andığımız manevi mekanlar. Bu bayramda da sevdiklerimizle buluşmak için mezarlıkları ziyaret edecek Antalyalılar, temiz ve bakımlı bir ortamla karşılaşacak.

ŞEHİT MEZARLARI DA TİTİZLİKLE TEMİZLENİYOR 

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı'na bağlı mezarlık ekipleri, merkez ve ilçe mezarlıklarında genel temizlik ve bakım onarım çalışmaları yürütüyor. Vatandaşların kabir ziyaretlerini rahat ve güvenli bir şekilde yapabilmeleri için mezarlıklar bayrama hazır hale getiriliyor. Şehit mezarları da özel bir titizlikle temizlenerek bayrama hazır hale getiriliyor. Milletimiz için canlarını feda eden şehitlerimizin anısına saygı duruşunda bulunmak için mezarlarını ziyaret edecek vatandaşlar da huzurlu bir ortamla karşılaşacak.

ÜCRETSİZ ÇİÇEK DAĞITIMI YAPILACAK 

Kurban Bayramı'nın manevi havasına yakışır şekilde Antalya Büyükşehir Belediyesi, merkez ve 19 ilçenin merkez mezarlıklarında arife günü vatandaşlara ücretsiz çiçek dağıtımı da yapacak.

SAAT BAŞI ÜCRETSİZ RİNG  SEFER DÜZENLENECEK 

Ayrıca, Kurşunlu Kent Mezarlığı'nda yakınları bulunan vatandaşlar için Uncalı Mezarlığı'ndan saat başı ücretsiz ring seferleri düzenlenecek. Alanya Cikcilli Mezarlığına ziyarete gidecek vatandaşlara her Cuma gerçekleştirilen ücretsiz servis, Arefe ve bayram boyunca da hizmet verecek.

Kaynak: BÜLTEN