Antalya CHP'de yeni dönem bugün düzenlenen devir teslim töreniyle başladı.  

"BU İKTİDARI BERABER DEVİRECEĞİZ"

Devir teslim töreninde konuşan CHP İl Başkanı Nail Kamacı son günlerde birbiri ardına gelen zamlara tepki gösterdi. Kamacı, “Bu iktidarı beraber devireceğiz. Seçime yönelik bugünlerde elinizde bol bol malzeme var. Bu ülkenin mutfağında, çocuklarına yemek hazırlayan kadınlarımız çok büyük sıkıntılar çekiyor. Gördüğünüz gibi zamlar art arda geliyor. Yediğimiz, içtiğimiz her şeye zamlanıyor” dedi.

"BİR TANE BİRİNCİ OLUR, HERKES BİRİNCİ OLMAZ" 

Antalya'da CHP’nin yeni kadın kolları başkanı seçilen Necla İnci Bayrak, görevini Nilüfer Deveci’den teslim aldı. Antalya CHP İl Başkanlığı'nda düzenlenen devir teslim törenine CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, CHP ilçe kadın kolları başkanı ve çok sayıda davetli katıldı. Törende konuşma yapan CHP İl Başkanı Nail Kamacı, “Eski başkanımız yeni başkanımızla tecrübelerini paylaşacak, usta çırak ilişkisi böyledir. Cumhuriyet Halk Partisi ilkeleri bu şekildedir. Geçmiş dönemde görev yapanlar, bir sonra görev yapan arkadaşlara destek olurlar. Onların görevlerinde başarılı olması için elinden geleni yaparlar. Bizim için seçim bayrağı kimin alacağıyla ilgilidir. On kişinin yarıştığı yerde bir tane birinci olur, herkes birinci olmaz” ifadelerine yer verdi.

"ZAMLAR ART ARDA GELİYOR" 

"Biz beraber olacağız, beraber yürüyeceğiz. Bu iktidarı beraber devireceğiz" diyen Kamacı, "Bakın seçime yönelik bugünlerde elinizde bol bol malzeme var. Bu ülkenin mutfağında, çocuklarına yemek hazırlayan kadınlarımız çok büyük sıkıntılar çekiyor. Gördüğünüz gibi zamlar art arda geliyor. Üzerimize kurşun gibi yağıyor. Gökten atılan taş gibi yağıyor. Elektrik, akaryakıt zamlanıyor Yediğimiz, içtiğimiz her şeye zamlanıyor. Bu önce nereye vuruyor? Önce mutfağa vuruyor. Mutfakta pişirecek olduğunuz bütün değerlerimiz azalıyor. Azalıyorsa bizim çoğalmamız lazım. Ve bu iktidara karşı birlikte mücadele etmemiz lazım” sözlerine yer verdi. 

"O ÇOCUKLARIN KABAHATİ YOK" 

2028 yılında yapılması planlanan seçimde karşı "Çalışmalarımızı arttıracağız" diyerek sözlerini devam ettiren Kamacı, "Durmayacağız arkadaşlar. Eğer sıcaklarda çalışamıyorsanız yaylalarda çalışacağız. Oradaki insanlarla görüşerek ülkenin genel durumunu anlatacağız. Maalesef son günlerde ülkemizde yaşanan Suriyeli mülteciler olayı var. Serik’te de bunlar yaşandı. Bir tane genç çocuk öldürüldü. Değerli arkadaşlar, o çocukların kabahati yok. O çocukları bu ülkeye sokanların kabahati vardır. O çocuklar masumdur” açıklamasına yer verdi. 

"HERSEK ŞEREFLİCE ONURLUCA MEMLEKETLERİNE DÖNECEK" 

İktidar olduklarında Suriyelileri ülkelerine göndereceklerini ifade eden Kamacı, “Ama itidalli ve yavaş olacağız. Onurluca, şereflice herkes kendi memleketinde yaşayacak. 13 milyon mültecinin giderlerini bir karşılıyoruz. Bu ülkenin kendi değerleri var. Kendi gücü var. Biz kendi gücümüzle ileriye gidemiyoruz. O anlamda herkes şereflice onurunuzca kendi memleketlerine dönecek” ifadelerini kullandı.

"GELECEK KADINLARIN ELİNDE YÜKSELECEK" 

Önceki dönem kadın kolları başkanı Nilüfer Deveci, “El ele kol kol birlikte olunması gereken bir dönemden geçiyoruz. Eşitlik mücadelemiz devam edecek, gelecek kadınların elinde yükselecek. Birlikte çalışarak birlikte kazanacağız. El ele verirsek kazanamayacağımız bir şey yok” dedi. 

"OMUZ OMUZA GÖREV ALACAĞIZ"

Necla İnci Bayrak ise şu ifadelere yer verdi:

“Bize destek veren herkese teşekkür ederim. Nilüfer başkanımızın bu kadar emeğini çabasını daha yukarı taşımak için elimden gelenin en iyisini yapacağım. Biz de eşitlikçi bir yaklaşımın takipçisi olacağız. Çabamızı buna yönlendireceğiz. Partimizin iktidar olması için el ele omuz omuza görev alacağız.”

Muhabir: VİLDAN ÖZKAN