CHP Antalya İl Başkanlığı tarafından parti binası önünde düzenlenen açık hava toplantısında Anayasa’nın hak ihlali kararına rağmen hakkında verilen Yargıtay kararı TBMM’de okunarak Türkiye İşçi Partisi Hatay Milletvekili Can Atalay’ın milletvekilliğinin düşürülmesi protesto edildi. CHP Antalya İl Başkanı Nail kamacı, “Anayasa'yı korumak her vatandaşın vatandaşlık görevidir, bu darbe girişimine karşı sonuna kadar mücadele edeceğiz” dedi.

MİLLET İRADESİNE ANAYASAL DARBE YAPILDI

Can Atalay’ın milletvekilliğinin düşürülmesi protesto etmek düzenlenen toplantıda konuşan CHP İl Başkanı Nail Kamacı, “Gezi Parkı davasında yargılanan Türkiye İşçi Partisi Hatay Milletvekili Can Atalay, Anayasa Mahkemesi’nin ‘hak ihlali’ kararı hiçe sayılarak, aylardır cezaevinde tutulduğu yetmiyormuş gibi, kural tanımaz AKP iktidarı tarafından milletvekilliği düşürülerek, Meclis’e, milletin iradesine Anayasal darbe yapılmıştır” ifadelerini kullandı.

SARAY REJİMİ SUÇ İŞLEMEKTEDİR

Meclis Başkanının Meclis’in hukukunu koruyamadığı; kararı okumamak için Birleşik Arap Emirlikleri’ne gittiğini belirten Nail Kamacı, “Demokrasimiz için kara bir leke olarak tarihe geçen bu karar ile Anayasa yok sayılmıştır, hukuk yok sayılmıştır, demokrasi ve milli iradenin egemenliği ayaklar altına alınmıştır. Devletin varlığını, birliğini, bütünlüğünü Anayasa sağlar. -Yurttaşın en temel hakları Anayasa tarafından güvence altındadır. İşte bu yüzden Anayasa’yı yok saymak, devletin kendisini yok saymaktır. Anayasa’yı yok saymak vatandaşın hakkını, hukukunu hiçe saymaktır. Saray rejimi açıkça suç işlemektedir, Anayasal devlet hukukunu ayaklar altına almaktadır” diye konuştu.

CHP Kemer Belediye meclis üyesi adayları listesi... Kemer'de rekabet yüksek... CHP Kemer Belediye meclis üyesi adayları listesi... Kemer'de rekabet yüksek...

SONUNA KADAR MÜCADELE EDECEĞİZ

Memleket zamlarla, hayat pahalılığıyla, ekonomik darboğazla inim inim inlerken, vatandaşın hakkını hukukunu savunmak için yola çıkmış ve milletin iradesiyle seçilmiş bir milletvekilinin muz cumhuriyetlerine has bir yöntemle rehin tutulması, milletvekilliğinin düşürülmesine karşı Cumhuriyet Halk Partisi olarak direnme hakkımızı kullanacağız, Anayasa’ya, hukuk devleti ilkelerine sahip çıkacağız” diyen CHP İl Başkanı Kamacı, “Anayasa'yı korumak her vatandaşın vatandaşlık görevidir, bu darbe girişimine karşı sonuna kadar mücadele edeceğiz” dedi.  

Muhabir: MUSTAFA KOÇ