31 Mart Yerel Seçimleri’nde Kepez Belediye Başkanlığı için aday adayı olan CHP Antalya eski İl Başkanı Nuri Cengiz, Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ANET A.Ş’de Yönetim Kurulu Başkanı olarak atandı. 

NURİ CENGİZ ANET'E ATANDI

Bir dönem teleferik kazası sonrası tutukluluğu süren CHP'li Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz'ün de başkanlığını yaptığı ANET'in yeni müdürü belli oldu. Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren ANET A.Ş.'ni başına CHP Antalya eski İl Başkanı Nuri Cengiz geçti. 

BAŞKAN BÖCEK'E TEŞEKKÜR ETTİ

Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ANET A.Ş’ye Yönetim Kurulu Başkanı olarak atanan Nuri Cengiz sosyal medya hesabında yayınladığı mesajda Büyükşehir Başkanı Muhittin Böcek'e teşekkür etti. 

Sosyal medya hesabından başkanlığını duyuran Cengiz şu ifadeleri kullandı:

“Bugün itibariyle Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Muhittin Böcek tarafından belediyemiz iştiraklerinden Anet A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı olarak atanmış bulunmaktayım. Beni bu göreve layık gören Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Muhittin Böcek'e teşekkür ediyorum. Sektörel ve siyasi birikimimiz ile ‘Büyükşehir Çalışıyor Antalya Kazanıyor’ diyerek tüm gücümüzle Antalya'nın hizmetinde olacağız” ifadelerini kullandı. 

NURİ CENGİZ KİMDİR?

1967 doğumlu olan Cengiz ilkokul, ortaokul ve Liseyi Denizli’de tamamladı. Daha sonra 1989 yılında Ege Üniversitesi Tekstil Mühendisliği bölümünü bitirdi. Askerlik dönüşü ailesinin kasaplık işini Antalya’ya taşımasından sonra Cengiz’de Antalya’ya taşındı. Mesleğini yapamayan Cengiz, alaylı yetiştiği baba mesleği kasaplığı yaptı. 2 çocuk babası olan Cengiz siyasetle gençlik yıllarında tanıştı. Cengiz CHP Antalya eski İl Başkanı Nusret Bayar öncülüğünde 2019-2020 kongresinde yönetime katıldı. Bayar’ın başkanlık görevinden ayrılmasının ardından Cengiz yönetime geçti. 15 Nisan 2021 yılında il Başkanı seçildi. Cengiz’in ardından İl Başkanı Nail Kamacı seçildi. Cengiz 31 Mart Yerel Seçimleri’nde Kepez Belediye Başkanlığı aday adaylığında bulundu ancak Genel Merkez tarafından seçilmedi. 

Muhabir: VİLDAN ÖZKAN