Siyaset arenasında partiler arasında ya da parti içerisinde yaşanan gerilimler sonrası verilen istifa dilekçelerine bir yenisi daha eklendi. İstifa haberi bu kez Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) kanadından geldi. CHP Kepez İlçe Başkan Yardımcısı Av. Ümmü Naz Demir, görevinden istifa etti. Demir, istifa dilekçesi ve alındı belgesini CHP Kepez İlçe Başkanlığı'na sunduğunu belirtti.

AV. ÜMMÜ NAZ DEMİR NEDEN İSTİFA ETTİ?

CHP Kepez İlçe Kadın Kolları seçiminde CHP Kepez İlçe Başkan Yardımcısı Av. Ümmü Naz Demir ile İlçe Sekreteri Nuray Alhan Ay, karşı karşıya geldi. Av. Ümmü Naz Demir'in iddiasına göre Nuray Alhan Ay, kendisini tehdit etti. Av. Ümmü Naz Demir'in durumu yargıya taşıması ile Nuray Alhan Ay, ilçe yönetiminin aldığı kararla disipline sevk edildi. Nuray Alhan Ay ile aynı yönetimde verimli ve sağlıklı çalışma yapmasının mümkün olamayacağını belirten Av. Ümmü Naz Demir, tarafına yönelik sataşmaların devam ettiğini gerekçe göstererek istifa etti. 

"PARTİYE BAĞLILIĞIM SÜRECEK"

İstifasının Cumhuriyet Halk Partisi'ne olan bağlılığını sekteye uğratmayacağına dikkat çeken Av. Ümmü Naz Demir, yaşanan gelişmelerin bir yılgınlık olarak değil, daha etkin ve verimli çalışmak için yeni bir başlangıç olarak değerlendirilmesi gerektiğini belirtti. 

İSTİFA DİLEKÇESİ TAM METİN

İstifa dilekçesini ve alındı belgesini CHP Kepez İlçe Başkanlığı'na sunduğunu belirten Av. Ümmü Naz Demir, "KAMUOYUNA SAYGIYLA DUYRULUR" başlıklı evrakında şunları kaydetti:

"CUMHURİYET HALK PARTİSİ KEPEZ İLÇE BAŞKANLIĞI'NA

CHP Kepez İlçe Kadın Kolları seçiminde İlçe Sekreteri Nuray ALHAN AY’ın tarafıma yönelik tehdit sözleri sonrasında durum yargıya taşınmıştır.

Akabinde tarafım ilçe yönetiminin aldığı kararla disipline sevk edilmiştir. Halihazırda Kepez İlçe Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktaysam da bahsi geçen şahıs ile aynı yönetimde verimli ve sağlıklı çalışma yapmam söz konusu değildir.

Her toplantıda gerek bahsi geçen ilçe sekreterince gerekse bu şahsa yakın kişilerce tarafıma sataşma söz konusu olması sebebiyle ilçe yönetiminden istifa ediyorum.

Partime bağlılığım devam edecek olup bu istifa partim için çalışmalarıma sekte uğratmayacaktır. Atatürk kadını olarak partimin vereceği her görevi layığıyla yerine getireceğimi bildirir, bu istifanın bir yılgınlık değil, daha etkin ve verimli çalışmak yeni bir başlangıç olduğunu belirtirim.

Açıkladığım bu hususlar çerçevesinde istifamın kabulünü Sayın Başkanlığınızdan arz ve talep ederim. 28/06/2024

CHP Kepez İlçe Başkan Yardımcısı Av. Ümmü Naz Demir"

Muhabir: DUYGU TEKİN