CHP Konyaaltı Belediye Başkan adayı Cem Kotan, Konyaaltı Kent Meydanı’nda bir miting düzenledi. Konyaaltı’nda düzenlenen en kalabalık mitinglerden birini gerçekleştiren Kotan, mitingin ardından yaptığı paylaşımında, “Büyük Konyaaltı Buluşmamızda yükselen coşku gücümüze güç kattı” dedi. 

MİTİNGE YOĞUN KATILIM

Mitingde, CHP İl Başkanı Nail Kamacı, CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı, CHP 22’nci Dönem Antalya Milletvekili ve CHP Konyaaltı Seçim Komitesi Başkanı Tuncay Ercenk, CHP Konyaaltı İlçe Başkanı Demet Gündüz, CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Can Okan Kıran, CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Gençosman Kilik, CHP Antalya Gençlik Kolları Başkanı Özkan Yılmaz, Türkiye İttifakı çağrıları çerçevesinde CHP’ye destek veren İYİ Partililer, Genç Parti Yöneticileri, Cem Kotan’ı destekleme kararı alan STK yöneticileri ve vatandaşlar yer aldı. 

AK Parti'den 'çetin' yorum: "Antalya bize muhalefet görevi verdi" AK Parti'den 'çetin' yorum: "Antalya bize muhalefet görevi verdi"

"AKP PILI PIRTISINI TOPLAMAYA BAŞLASIN"

Konyaaltı Kent Meydanı’nda toplanan 3 bin civarındaki katılımcıya seslenen  CHP Konyaaltı Belediye Başkan adayı Cem kotan, 10 kişi bir araya gelemeyenlerin sürekli kendilerine dedikodu ve iftira attıklarını hatırlatarak sözlerine başladı. ‘’Onlar iftira atıyor, biz ise alanları dolduruyoruz. 2,5 aydır sizlerle birlikte ilmek ilmek kenetlenerek çalışıyoruz. Proje kitapçıklarımız, yüreğimizde yönetim anlayışımız, elimizde Mustafa Kemal Atatürk’ün anlayışıyla kapı kapı geziyoruz.” diyen Cem Kotan, “Seçim sürecimiz çok güzel ilerliyor. En büyük enerji de Konyaaltı’ndan yükseliyor. Öyle bir yerdeyiz ki, bizim burada yarattığımız enerji, buradan Kemer’e, bir bakıyorsunuz Kepez’e yayılıyor. İnanın burada yarattığınız coşku, Antalya’yı ayağa kaldırıyor. Bu tabloyu gördükten sonra net olarak söyleyeyim; iktidar erken seçime hazır olsun. İnşallah büyükşehirlerin de hepsini alacağız. Böyle giderse, inanın bana erken seçim bir yıl içinde olur. AKP bence pılı pırtısını toplamaya başlasın.’’ diye konuştu. 

"31 MART’TA SUSACAKSINIZ"

Konyaaltı’nı Konyaaltı halkıyla birlikte yönetmek istediklerini ve bu sloganla yola çıktıklarını hatırlatan Kotan, sözlerine şöyle devam etti:

“Bunu söylerken laf olsun diye söylemedik. Göreve geldiğimizde ilk olarak muhtarlar meclisini oluşturacağız. Mahalle sorunlarını bire bir konuşacağız. Arkasından, katılımcı, demokratik bir yönetim anlayışı sergilemek için mahalle toplantıları düzenleyeceğiz. Diyeceğiz ki, mahallenizin sorunlarını siz söyleyin, bizler çözelim. Çünkü biz Cumhuriyet Halk Partisi’yiz. Çünkü biz Atatürk’ün yolunda ilerleyen gençleriz. Bizim yönetim anlayışımız, halkla birliktedir. Biz bunları söylerken, 10 kişi bir araya gelemeyenler pankartlarımızı yırttılar, dedikodu yaptılar, korsan afiş yapıştırdılar. Her şeyi yırtabilirsiniz ama seçimden, sandıktan yırtamayacaksınız. 31 Mart akşamı CHP’nin rekor oyunu göreceksiniz ve susacaksınız’’ dedi. 

"HERKESE DOKUNAN PROJELERİMİZ VAR"

Projelerinin her evin her bir kişiye dokunacak projeler olduğunu vurgulayan Cem Kotan, “Öyle uçuk kaçık çılgın projelerimiz yok. Dedik ki, bir evde bir çocuk varsa kreşe gitmeli. Cemaatin yurtlarına teslim olmamalı, merdivenaltı kreşlere teslim olmamalı. Konyaaltı Belediyemizin dört kreşi var. Bu sayıyı 8’e çıkaracağız. 5 yılın sonunda buraya gelip size bunun hesabını vereceğim. Cumhuriyet’in geleceği için, çocuklarımız için bunu yapacağız.” ifadelerini kullandı.  

"GENÇLERİN DESTEKÇİSİ OLACAĞIZ"

“Kurs fiyatlarının ne kadar pahalı olduğunu biliyorsunuz. Konyaaltı Belediyesi olarak etüt merkezlerimizi çoğaltacağız. O gencimizi üniversiteye hazırlamak için ilkokulda da olsa, ortaokulda da olsa elimizden geldiği kadar onun yanında olacağız. Ve yine gençlerimizin yurt problemleri var. Akdeniz Üniversitesi’ne gelen öğrenciler artık kayıtlarını sildirerek memleketlerine geri dönüyorlar.” diyen Cem Kotan, üniversiteyi bitirip iş bulamamış ve kendini geliştirmek isteyen gençler için inovasyon merkezleri açacaklarını, yeni iş fikirlerini destekleyeceklerini, Cumhuriyetçi gençlerin yurt dışına gitmelerini, beyin göçünü engelleyeceklerini belirtti.

KEMAL KILIÇDAROĞLU’NA DA TEŞEKKÜR

CHP’yi iktidar yapmak istediklerini kaydeden Kotan, “Bunu Türkiye ittifakı ile yapacağız. Genel Başkanımız Özgür Özel’in dediği gibi, milli takım gol attığında ayağa kalkıp sevinen herkesin oylarına talibiz. Bu ittifakın adı Türkiye İttifakı. Altılı masayı oluşturan Eski Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na da teşekkür ediyorum. Kemal Bey döneminde başlayıp yeni Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel ile devam eden Türkiye İttifakı ile burada olan bütün dostlarımıza da bir kez daha teşekkür ediyorum’’ dedi.

"BAKİ OLAN CHP ÜYELİĞİDİR"

“Ben CHP’nin adayıyım. Biz CHP adı altında seçiliriz, hiçbir zaman CHP’nin üstünde değiliz.” diyen Cem Kotan, şunları söyledi:

“Her zaman söylerim; isimler hiçbir şeydir, CHP her şeydir. Cem Kotan’ı aday yapan genel başkanımızdır, genel başkan yardımcılarımızdır, parti meclis üyelerimizdir. Cem Kotan’ı aday yapan Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Bu görevler gelir geçer, önemli olan güzel eserler bırakmaktır. CHP bazen görev verir, bazen vermez. 2014’te partim görev verdi, meclis üyesi oldum ve bu görev 2019’da bitti. 2019’da yeniden görev istediğimde örgütüm bana ‘Cem biraz dinlen’ dedi. Ben de Muhittin başkanımızın davetiyle Büyükşehir Belediyesi’ne gittim, proje koordinatörü oldum. 5 yıl boyunca Antalya halkına hizmet ettim. 2024’te başvuru yapıp tekrar görev istedim ve partim tekrar görev verdi. 2019 yılında görev vermedi diye küsmedim. Çünkü burası CHP.  Baki olan, parti üyeliğidir. Bizim için asıl olan parti üyeliğidir.”

KONYAALTI CUMHURİYETİN SESİ

Mitinge katılan vatandaşların attığı ‘’Genç başkan Cem Kotan’’ sloganlarıyla sık sık sözlerine ara vermek zorunda kalan Cem Kotan, ‘’25 yıldır Cumhuriyet’in sesi Konyaaltı oldu. Biz Konyaaltı’nı Cumhuriyet’in sesi yapmaya devam edeceğiz. Bizi motive eden sizlersiniz. Sahaya çıktığımızda sizlerin desteğinden güç alıyoruz. Seçim çalışmalarına başladığımız günden bu yana inanın günde 2,5- 3 saat uyuduk. Günde 2-3 saat uykuyla ev ev, kapı kapı dolaşan dostlarım hepinize çok teşekkür ediyorum. Şurada 1 haftamız kaldı. CHP’yi omuzlarında taşıyan sizlersiniz.’’ dedi. 

"MAKAM ODASI ARASINA SIKIŞMAYACAĞIM"

Kotan şöyle devam etti: ‘’Cem Kotan kardeşiniz bugün olduğu gibi her zaman yanınızda olacak. Beni sokakta, pazarda göreceksiniz. Hiçbir zaman makam arabasıyla makam odası arasına sıkışmayacağım. Her zaman yanınızda olacağım. Cem kardeşinizi nasıl biliyorsanız her zaman için de öyle olacak. Yok öyle makam koltukları bizi değiştirsin. CHP’nin hiçbir belediye başkanını makam koltukları değiştiremez. Hele işçi Cem Kotan’ı asla değiştiremez. Bir emekçi olarak geldim, bir emekçi olarak da bu görevi sürdüreceğim’’ dedi.

"KOTAN DA BÖCEK DE BAŞKAN SEÇİLECEK"

CHP İl Başkanı Nail Kamacı mitingde yaptığı konuşmada, 22 yıldır ülkeyi yönetenleri evlerine göndermek için yerel seçimlerin genel seçime doğru giden bir sürecin başlangıcı olduğunu söyledi. 25 yıldır sosyal demokrat belediyecilik ile yönetilen Konyaaltı Belediyesi’nin Cem Kotan başkanlığında aynı çizgide devam edeceğini kaydeden Kamacı, “İnşallah gelecek hafta bugün bu saatlerde, hem Muhittin Böcek hem de Cem Kotan belediye başkanı olarak seçilmiş olacaklar.” ifadelerini kullandı.

GENEL SEÇİMLERİN BAŞLANGICI OLACAK

CHP Konyaaltı İlçe Başkanı Demet Gündüz de konuşmasında, “Heyecanlı, inançlı ve kararlıyız. CHP, Konyaaltı’nda sadece bir parti değil, umudun ve inancın güvencesidir. Kadınların güvende olduğu, çocukların, gençlerin hayal kurabildikleri bir Türkiye için mücadele ediyoruz. Konyaaltı’nda 25 yıldır devam eden Cumhuriyet Halk Partili belediye yönetimi, inşallah önümüzdeki 5 yıl da devam edecek. 1 Nisan itibariyle bayrağı sizlerin destekleriyle Cem Kotan devralacak. Sizin talep ve önerilerinizle ve kendi projeleriyle Konyaaltı’nı yönetecek. Buna hazır, çok genç ve dinamik bir başkan adayımız var” dedi. 

GEZİ PARKI’NDA YANIMIZDAYDI

Cem Kotan’ın Konyaaltı’naki mitinginde CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Gençosman Killik de bir konuşma yaptı. Gençlik kollarında başkanlık yapmış, partinin bayrağını asmış, broşürünü dağıtmış abilerinden birinin belediye başkan adayı olduğu böyle bir mitingde bulunmanın kendisi için büyük bir kıvanç olduğunu vurgulayan Killik, “Ben CHP Gençlik Kolları Genel Başkanlığı görevimden önce, Konya CHP Gençlik Kolları Başkanlığı yaptım. Genç bir üniversite öğrencisi olarak Gezi Parkı eylemlerinde yer aldım ve bu nedenle hakkımda davalar açıldı. Kendi ilimizden pek çok insan bu davalarda yanımızda oldu ama Antalya’dan kalkıp desteğe gelen bir abimiz vardı. O abimiz Cem Kotan’dı.” diye konuştu.

Muhabir: BÜLENT ÖNER