CHP Genel Başkanı Özgür Özel, kurultay süreci sonrası partinin durumunun ele alınması ve yerel seçim stratejilerinin belirlenmesi amacıyla Manavgat'ta düzenlenen kamp için Antalya'ya geldi. Havalimanında çok sayıda partili tarafından coşkuyla karşılanan Özel, ardından CHP İl Başkanlığı'nı ziyaret etti. Miting havasında geçen ziyarette CHP lideri Özgür Özel, Antalya’da kira sorunu başta olmak üzere, turizm emekçilerinin yaşadığı sorunlara ve narenciye üreticisinin yaşadığı sıkıntılara dikkat çekti.

400 BİN DOLAR KARŞILIĞINDA TÜRK PASAPORTU CEPTE

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin TBMM Grubu’nun 1-3 Aralık’ta Manavgat’ta düzenlenen kampına katılmak üzere Antalya’ya geldi. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin il başkanlığında coşkulu kalabalık tarafından karşılandı. Burada konuşan CHP lideri Özel, Antalya’da 400 bin dolar karşılığında yabancıların satın aldıkları mülk karşılığında Türk pasaportunu ceplerine koyduklarını söyledi. Bunun neticesinde Antalya’da konut fiyatlarının tavan yaptığını ve devlet memurları başta olmak üzere tüm kesimlerin kira fiyatları altında zorlandığını belirtti. Önümüzdeki hafta TBMM’de bütçe görüşmelerinde Antalya ve benzeri illerde vatandaşlara kira yardımı yapılmasını gündeme taşıyacaklarını anlattı. CHP İl Başkanlığı önünde partililere seslenen Özel, önemli gündem maddelerine deyindi. CHP liderinin ziyaretine genel başkan yardımcılarının yanı sıra milletvekilleri ile belediye başkanları da katıldı.

TURİZM EMEKÇİLERİ PERİŞAN

Antalya’da turizm emekçilerinin sezonun sona ermesi nedeniyle perişan olduklarını anlatan Özel, turizm emekçilerin kış sezonu boyunca destek verilmesi için TBMM çatısı altında çalışma başlatacaklarını belirtti. Özel konuya ilişkin şu ifadelere yer verdi:

“Dünyanın en önemli turizm merkezi Antalya’da sonun bitmesi nedeniyle turizm emekçileri işsiz kaldı. Turizm emekçilerinde destek verilmesi için TBMM’de bir çalışma başlatacağız. Turizm emekçilerinin kış aylarında mağduriyet yaşamamalarını istiyoruz. Bu nedenle onlarla ilgili olarak tüm girişimlerde bulunacağız.”

NARENCİYE ÜRETİCİSİNİN ÜRÜNÜ DALINDA BEKLİYOR

Antalya’da narenciye üreticilerinin büyük sorunlar yaşadığına dikkat çeken CHP lideri Özgür Özel, narenciye üreticilerinin yüksek nakliye bedelleri karşısında ürünlerini dalında toplayamadıklarını anlattı. Özel narenciye üreticilerinin yaşadığı sorunlara yönelik şu açıklamalarda bulundu:

“Antalya bir narenciye merkezi. Fakat narenciye üreticimizin ürünleri dalında kalıyor. Yüksek nakliye bedelleri nedeniyle üreticimiz ürünlerini başka illere gönderemiyor. Bu sorunu da gündemimize aldık ve narenciye üreticisinin ürünlerini Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından satın alınması için CHP Gurubu olarak çalışma başlatacağız.”

SAHİP ÇIKIN PARTİNİZE

Gençlere seslenen Özel, "Size söz veriyoruz bu ülkeyi sizin hayallerini kuracağınız, gelecekte yaşayacağınız demokratik, güçlü bir ülke haline getireceğiz" ifadelerine kullanarak gençlerin sorunlarına ilişkin şu ifadelere yer verdi:

“Türkiye Cumhuriyeti’ni Avrupa Birliği’nin tam üyesi haline getirip gencimizin elindeki pasaportuyla istediği yerde okuduğu, istediği yerde gezdiği ama istediğinde de gelip müreffeh bir şekilde en büyük zenginliklerle bu güzel ülkede yaşadığı bir hale getireceğiz. Bu ülkeden ümidi kesmeyin, bu ülke umudun ülkesidir. CHP umudun partisidir. Bundan sonraki süreçte yine Antalya’ya geldikçe sizlerle birlikte olacağız. Şimdi il binamıza gidiyorum. Orada yöneticilerimizle, belediye başkanlarımızla, ilçe başkanlarımızla bir toplantı yapıp Antalya’nın sorunlarını, dertlerini ne yapacağımızı birlikte konuşacağız. Ama baba evinin ve bu baba evinin çoğalmasını, güçlenmesini ve bu sayede iktidara gelmesini isteyen sizlere CHP’yi emanet ediyorum. Sahip çıkın partinize. Burası dünyanın en güzel ülkesi. Öyle ki herkes bu ülke hakkında, bu ülke üzerinde hayal kuruyor. Doğrudur herkesin gözü burada, herkes burada hayal kuruyor. Ama bu ülkenin gençleri dünyanın başka ülkelerinde hayal kuruyor. İşte birilerinin her seçimde gündeme getirdiği beka sorunu diyorsanız, bu ülkenin en büyük beka sorunu gençlerin geleceğini bu ülkede değil dünyanın başka ülkelerinde görmesi oralarda aramasıdır. Bütün genç kardeşlerimize sesleniyorum. Size söz veriyoruz bu ülkeyi sizin hayallerini kuracağınız, gelecekte yaşayacağınız demokratik, güçlü bir ülke haline getireceğiz. Türkiye Cumhuriyeti’ni Atatürk’ün işaret ettiği zengin, müreffeh gelişmiş ülkeler seviyesine getireceğiz.”

İYİ PARTİ’YLE GÖRÜŞME PAZARTESİ GÜNÜ

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile yerel seçimler üzerine yaptıkları görüşmeye ilişkin,

“Pazartesi günü İYİ Parti’nin Genel İdare Kurulu’nun konuyu değerlendirmesini ve alacakları kararı bekliyoruz. Alacakları her iki karara da son derece saygılıyız. Ama ben sonucun olumlu yönde olmasını temenni ediyorum" dedi.

OLUMLU OLMASINI TEMENNİ EDİYORUM

Özel, Meral Akşener ile dün yerel seçimler üzerine yaptıkları görüşmeye ilişkin gazetecilere açıklama yaptı. Özgür Özel,

Cumhurbaşkanı Erdoğan 2 Mart Cumartesi Antalyalılar ile buluşacak Cumhurbaşkanı Erdoğan 2 Mart Cumartesi Antalyalılar ile buluşacak

“Sayın Akşener ile dünkü açıklamada ifade ettiğim gibi son derece sıcak, son derece yapıcı görüşme gerçekleştirdik. Pazartesi günü İYİ Parti’nin Genel İdare Kurulu’nun konuyu değerlendirmesini ve alacakları kararı bekliyoruz. Alacakları her iki karara da son derece saygılıyız. Ama ben sonucun olumlu yönde olmasını temenni ediyorum. İYİ Parti’nin kendi örgütünün değerlendirmesini benim yorumlamam siyasi nezakete sığmaz. Kendileri değerlendirecektir" dedi.

İL BAŞKANLIĞINDA ÖZEL TOPLANTI

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin il başkanlığı binası önünde partililerine yönelik hitabının ardından milletvekili ve belediye başkanlarıyla yaklaşık 30 dakika süren bir toplantı gerçekleştirdi. CHP Antalya İL Başkanı Nail Kamacı, Antalya Milletvekilleri ve Belediye Başkanlarıyla toplantı düzenleyen CHP Lideri Özgür Özel, buradan ise Manavgat ilçesine geçti. CHP İl Başkanlığında düzenlenen toplantının detaylarına ilişkin gazetecilere açıklama yapılmadı.