CHP Genel Başkanı Özgür Özel partisinin Denizli mitinginde konuştu. Geçtiğimiz Cumartesi günü gerçekleşen mitingde Denizlilere seslenen CHP lideri Özel, İYİ Parti ile kurulabilecek ittifaklar ve geçmiş seçimlerde yaşananlara ilişkin ilginç ve dikkat çekici ifadeler kullandı. 

İliç komisyon üyeleri arasında Antalya'dan 2 isim! Maden kazasını tüm yönleriyle araştıracaklar... İliç komisyon üyeleri arasında Antalya'dan 2 isim! Maden kazasını tüm yönleriyle araştıracaklar...

CHP LİDERİ ÖZEL, İYİ PARTİLİ SEÇMENDEN DESTEK İSTEDİ

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Denizli’de geçtiğimiz Cumartesi günü düzenlenen mitinge yeniden ittifak kurulabileceğini belirterek, İYİ Partili seçmenden destek istedi. Kazanmalarının İYİ Partili seçmene bağlı olduğunu ifade eden Özgür Özel’in 2019 yılı yerel seçimlerinde İYİ Parti’ye oy vermeleriyle ilgili yaptığı konuşma dikkat çekti. 

ÖZEL, İYİ PARTİ İTTİFAKI’NA SICAK BAKMAMIŞ

Dönemin CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca ile İYİ Parti ile ittifak yapılmasına sıcak bakmadıklarını ima ede Özel, "Geçen seçim, benim ilim Manisa’da ve Gülizar Biçer Karaca’nın ili Denizli’de. Biz ikimiz de MYK'daydık. Dediler ki size bir fedakarlık düşer. Nedir dedik. Dediler ki illerinizi İYİ Parti'ye veriyoruz. ‘Yapmayın, etmeyin’ dedik ama bir yandan da şunu gördük; tüm Türkiye'de bir ittifak yapılacak ve elbette ateş düştüğü yeri yakacak” diye konuştu. 

“AĞLADIM, BAĞRIMIZA TAŞ BASTIK, YAPMAYIN DEDİK”

Özel, konuşmasının devamında, “Gülizar Başkan da ağladı, ben de ağladım. Yapmayın etmeyin dedik, bağrımıza taş bastık, kendi memleketimize gerçi burada Şeniz Başkan vardı ama ben kendi memleketimde 3’te 3 güneşe bastım. Şimdi açık net söylüyorum. Anketler şunu söylüyor; eski ittifak ortaklarımız CHP’ye oy verirse, CHP kesin kazanıyor. Yoksa başka bir parti kazanıyor’’ ifadelerine yer verdi. 
 

Kaynak: İHA