Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz’ün tutuklanmasının ardından en büyük tepki CHP’den gelmişti. Aynı CHP’li yönetimler duruşma tarihi yaklaşırken Antalya’da sus-pus oldu.

KOCAGÖZ 11 HAZİRAN'DA HAKİM KARŞISINA ÇIKACAK

Antalya'da bir kişinin hayatını kaybettiği, 7 kişinin de yaralandığı teleferik kazasında iddianame hazır. Savcılık tutuklu Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz dahil 12 kişi hakkında 2 suçtan 27'şer yıla kadar hapis cezası talep etti. Kocagöz’ün yargılanmasına 11 Haziran’da başlanılacak. Kocagöz’ün tutuklandığı ilk günlerde yaşananlara CHP Antalya’da büyük tepki gösterdi. Aynı CHP’li yönetimler duruşma tarihi yaklaşırken sessizliğe büründü.

Teleferik Kazası Rapor Fotoları (1)

CHP YÖNETİMLERİNDEN VE KOCAGÖZ’ÜN AVUKATLARINDAN AÇIKLAMA YOK!

Teleferik kazasının ardından tutuklanan Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz’ün durumuna ilişkin olarak son dönemde ne CHP’den ne de Kocagöz’ün avukatlarından bir açıklama yok. Hazırlanan iddianame karşısında 27 yıla kadar hapis cezası istenen Mesut Kocagöz’ün cezaevinde sağlık durumunun iyi olmadığı gelen bilgiler arasında yer alıyor. Şeker hastası olan Kocagöz’ün yaşadığı süreçten dolayı oldukça üzgün olduğu ifade ediliyor. 

BELEDİYE ÇALIŞMALARINDA SÖZ VERDİĞİ GİBİ SÜRÜYOR

31 Mart Yerel Seçimleri'nin öncesinde Kepez halkına verdiği sözleri adım adım yerine getiren tutuklu belediye başkanı Mesut Kocagöz’ün aynı zamanda ilçe belediyesinde kimsenin işten çıkartılmaması talimatını verdiği ifade edildi. Cezaevinden ailesine yazdığı mektup kamuoyunda büyük üzüntüyle karşılanan Mesut Kocagöz 11 Haziran’da hakim karşısına çıkacak. 

Kepez Belediyesi Genel

TELEFERİK KAZASINDA NE YAŞANMIŞTI?

Sarısu mevkisindeki teleferik tesisinde 12 Nisan'da meydana gelen kazada parçalanan kabinden düşen 1 kişi hayatını kaybetmiş, aynı kabindeki 2'si çocuk 7 kişi yaralanmıştı. Diğer kabinlerden tahliye edilen 11 kişi de kontrol amaçlı hastaneye kaldırılmıştı. Sistemin durması nedeniyle havada asılı kalan 24 kabindeki 174 kişi ise AFAD'ın koordinasyonunda yaklaşık 22,5 saat süren çalışmaların sonunda kurtarılmıştı. Kazaya ilişkin gözaltına alınan 14 şüpheliden aralarında eski ANET Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü olan Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz ile A.B.S, O.E, S.T. ve S.Y. tutuklanmıştı. Diğer 8 şüpheli adli kontrol şartıyla, R.T. ise savcılık tarafından serbest bırakılmıştı.

Antalya Teleferik Kazasına Ait Yeni Kurtarma Görüntüleri Ortaya Çıktı 2

Muhabir: BÜLENT ÖNER