CHP Antalya Büyükşehir Belediye başkan adayının belirlenmesinin ardından gözler henüz adayın belli olmadığı Demre ile Muratpaşa ilçelerine çevrildi. CHP Muratpaşa Belediye Başkan aday adayı olarak 6 isim müracaatta bulundu. Diğer yandan mevcut Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın yeni dönemde de belediye başkan adayı olarak gösterilmesi yönünde PM’de görüş alış verişinde bulunulacak.

ÜMİT UYSAL’IN ADI ÖN PLANA ÇIKTI

Konyaaltı'nda Kolpak farkı! Miting gibi açılış yaptı Konyaaltı'nda Kolpak farkı! Miting gibi açılış yaptı

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi’nde bugün Muratpaşa Belediye Başkan adayının kim olacağına yönelik görüş alış verişinde bulunulacak. Muratpaşa Belediyesi için 6 ismin belediye başkan aday adayı olarak başvurdu. Mevcut Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı olmasına rağmen Büyükşehir adayı olarak gösterilmemesi parti tabanında rahatsızlıklara neden oldu. CHP Genel Merkezi parti tabanında yaşanan rahatsızlıkların önüne geçmek için bugün Ümit Uysal’ın yeni dönemde de Muratpaşa Belediye Başkan adaylığını masaya yatıracak.

CHP KULİSLERİNDE HAREKETLİLİK

CHP Muratpaşa ilçe örgütünde çok sayıda önemli isim bugün yapılacak PM toplantısı öncesinde Ankara’ya harekete etti. Parti genel merkezinde yaşanan aday belirleme süreciyle ilgili önemli görüşmelerin yapılması bekleniliyor. Körfez Gazetesi Web Haber Sitesinin daha önce Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’la yaptığı bir röportajda; “Parti genel merkezim beni yeni dönemde de Muratpaşa adayı olarak gösterirse o gün geldiğinde konuşuruz” şeklinde açıklama yapmıştı.

ADAY ADAYI İSİMLER KİMLER?

Cumhuriyet Halk Partisi Muratpaşa Belediye Başkan aday adaylığı için başvuruda bulunan isimler şu şekilde:

“Davut Çetin, Adnan Yıldız, Devrim Kök, Murat Bulat, Canan Keleş, Hasan Özgür Özen, Kamile Bahar Önal, Ahmet Kumbul, Songül Başkaya ve Sibel Gezen.”

Muhabir: BÜLENT ÖNER