CHP İl Başkanı Nail Kamacı Orman Genel Müdürlüğü tarafından rekabet koşullarının oluşmadığı gerekçesi ile Sarısu Mesire Alanı işletme ihalesinin iptal edilmesine sert tepki gösterdi. Büyükşehir Belediyesinin ihaleyi kazanmasına rağmen iptal edilmesini eleştiren Kamacı, “Büyükşehir belediyesinin aldığı ihale rekabet şartlarına uymadığı için iptal edildi. Yani bir kurum girdiği için. Biz bu memlekette çok gördük. Bir kişi ihale girdiği halde rekabet kurulu onların ihalelerini iptal etmedi. Ama Cumhuriyet Halk Partili belediye olduğu için iptal etti” dedi.

 CHP ERKEN BAYRAMLAŞTI 

Kurban Bayramı öncesinde CHP Antalya İl Binası konferans salonunda bayramlaşma töreni düzenlendi. Bayramlaşma törenine CHP Antalya İl Başkanı Nail Kamacı, Milletvekilleri Aliye Coşar, Cavit Arı, Sururi Çorabatır, Mustafa Erdem, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Akkoyun, ilçe belediye başkanları, meclis üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.

BELEDİYE BAŞKANLARI AYAKTA KALDI 

Bayramlaşma havanın sıcak olması dolayısı ile alt katta bulunan konferans salonunda yapıldı. Bu sırada salona sığmayan çok sayıda partili ayakta töreni takip etti. Zaman zaman CHP İlçe Belediye Başkanlarının da ayakta kaldığını gören CHP İl Başkanı Nail Kamacı, duruma müdahale ederek partililerden belediye başkanlarına yer vermesini istedi. Durumdan kendisinin de rahatsız olduğunu ifade eden Kamacı, gelecek dönem içerisinde 300-400 kişinin aynı anda bayramlaşabileceği bir CHP İl binasının yapılması için çalışmalara başlayacağının müjdesini verdi.

KOCAGÖZ'DEN SELAM GETİRDİ 

Törene Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz katılmazken İl Başkanı Kamacı, “Bildiğiniz gibi Kepez Belediye Başkanımız haksız bir şekilde 57 gün L Tipi Cezaevi'nde tutuklu kaldı. Ve dört gün önce tahliye edildi. İki ay önce olması gereken şu anda oldu ve görevinin başına döndü. Kendisinin sizlere selamı ve sevgileri var. Bayramınızı kutluyorum” dedi.

Nail Kamacı Konuşma Yaparken

“MENDERES TÜREL DÖNEMİNDEN 29 YILLIĞINA BELEDİYEYE TAHSİS EDİLDİ" 

CHP İl Başkanı Nail Kamacı Orman Genel Müdürlüğü tarafından rekabet koşullarının oluşmadığı gerekçesi ile Sarısu Mesire Alanı işletme ihalesinin iptal edilmesine sert tepki gösterdi. Kamacı, “Sarısu kampı 2006 yılında Sayın Menderes Türel döneminde 29 yıllığına belediyeye tahsis edildi. Daha sonra 2016 yılında, bölge C tipinden D tipine çevrilerek yeniden ihale edilmek istendi. Ve ihale edildiği zaman o zamana kadar büyükşehir belediyesinin yaptığı harcama 15 milyon 340 bin liraydı. Bu şartlarda büyükşehir belediyesi belediyemiz dava açtı. Ve dava devam ederken tekrar ihale edildi. 12 milyon 340 bin liraya ihale edildi. 12 milyon 400 bin liraya büyükşehir belediyesi kazandı” dedi.

“TARIM VE ORMAN BAKANININ BUNDAN HABERİ YOK"

Büyükşehir Belediyesinin ihaleyi kazanmasına rağmen iptal edilmesini eleştiren Kamacı, “Büyükşehir belediyesinin aldığı ihale rekabet şartlarına uymadığı için iptal edildi. Yani bir kurum girdiği için. Biz bu memlekette çok gördük. Bir kişi ihale girdiği halde rekabet kurulu onların ihalelerini iptal etmedi. Ama Cumhuriyet Halk Partili belediye olduğu için iptal etti. Şimdi soruyu sormak istiyorum. Son dönemlerin modası; normalleşme ve yumuşama. Cumhurbaşkanı'nın bu sürece katkısı varken sanıyorum Tarım ve Orman Bakanının bundan haberi yok. Yani onların partiler arası ilişkilerde normalleşme yanlısı davranışlarından Tarım ve Orman Bakanı'nın haberi yok. Ya Tarım Bakanı bu işleri bilmiyor, ya bu normalleşme ilişkileri sağlam ilerlemiyor. Bunu da kamuoyunun takdirine sunmak istiyorum” sözlerine yer verdi. 

“BUNDA KESİN KARARLIYIZ VE HAKLIYIZ" 

Kamacı, alanın tekrar tahsisi için önümüzdeki günlerde yapılacak ihaleye büyükşehir belediyesinin hem hukuken hem de ihale şartlarına uygun olarak tekrar gireceğini belirerek, “Bunda kesin kararlıyız ve haklıyız. Antalya'nın en güzel yeri belediye işletiyor, kurumsal bir yapısı var. Özel şirketlere göre daha ucuz olan bir yer. Buna rağmen elimizden alınıyor. Bunu doğru bulmuyorum. Bunu da yapan kurulu, kurumu, bakanlığı, kınadığımı ifade etmek istiyorum” ifadelerine yer verdi. 

“BİZ KİMSENİN PARTİSİNDEN PARTİMİZE TRANSFER YAPMIYORUZ" 

Konuşmaların ardından Serik ilçesinde İYİ Parti’den CHP’ye geçen Adnan Parlak, İYİ Parti İl Başkan Yardımcılığından istifa eden Abdi Sarı ve Zeki Demir’e CHP rozeti takıldı. Rozet takmak için 3 ismi öne doğru çağıran CHP İl Başkanı Nail Kamacı, partililerden kendisine rozet vermesini istedi. Bu sırada rozet bulunamazken, Başkan Kamacı kendi rozetini yakasından çıkarak Serik Belediye Meclis Üyesi Adnan Parlak’a taktı. Diğer iki ismin rozetleri de yine partililerden alınarak takıldı.  Bayramdan sonra partiye yoğun bir katılımın olacağını belirten Kamacı, “Biz kimsenin partisinden partimize transfer yapmıyoruz. Partisinden ayrılan arkadaşlarımızı partimize gönül vermek istiyorlar. Biz yönetim olarak bu arkadaşlarımızı alacağız. Onun bunun darılmasına bakamayız. Partisi ile ilişkisini kesen buyursun gelsin” dedi. 
Rozet töreninin ardından partililer bayramlaşmaya geçti. Diğer taraftan CHP İl Başkanlığı binası önünde bir kişinin elinde küçük sepet içerisinde bayram harçlığı toplaması dikkatlerden kaçmadı.


 

Muhabir: ERTUĞRUL GÜN