31 Mart 2024 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Yerel Seçimleri sonrası 31 bin 810 oy oranı ile Kastamonu Belediye Başkanı seçilen Hasan Baltacı'nın, ilk icraatları arasında basın-yayın organları yer aldı. Başkan Hasan Baltacı, AK Parti'den CHP'ye geçen Kastamonu Belediyesi'nin bütçesini önemli ölçüde rahatlatacak bir dizi çalışmaya imza attı. Baltacı, yayın politikası AK Parti iktidarı yanlısı gazetelere yapılan yıllık abonelikleri iptal ettiğini duyurdu.

Antalya-Alanya Otoyolu ile ilgili şok iddia! Günlük geçiş garantisi 45 bin araç mı? Antalya-Alanya Otoyolu ile ilgili şok iddia! Günlük geçiş garantisi 45 bin araç mı?

YILLIK 426 BİN 230 LİRA ÖDEME YAPILMIŞ

Konuya ilişkin sosyal medya hesabı Twitter (X) üzerinen açıklama yapan Baltacı, belediye bütçesinden Yeni Şafak, Türkiye ve Sabah gazetelerine yıllık 426 bin 230 lira harcandığını kamuoyu ile paylaştı. 

YEREL BASIN GÖZDEN GEÇİRİLECEK

Baltacı'nın açıklamasında şu ifadeler yer aldı: "Belediye bütçemizden yıllık 426.230 TL abonelik ücreti ödenen gazetelerden Yeni Şafak, Türkiye ve Sabah abonelikleri iptal edilmiştir. Yerel basın abonelikleri de yeniden gözden geçirilmek üzere değerlendirmeye alınmıştır."

Kastamonu Açıklama

Kaynak: HABER MERKEZİ