Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili & Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Üyesi Aykut Kaya, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda söz aldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Antalya'nın Manavgat ilçesine yapılan Ilıca Halk Plajı'nın giriş ücretlerini Meclis gündemine taşıyan Kaya, Turizm Bakanlığı'na ve yetkililere de çağrıda bulundu.

"ÜCRETSİZ PLAJDA ÜCRET ÖDENİYOR"

Vatandaşlardan gelen tepkiler üzerine adı ücretsiz, kendisi ücretli olan Ilıca Halk Plajı'ndaki pahalılığı ve yaşanan problemleri TBMM Genel Kurulu'nda ifade eden Kaya, "Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın yaptığı Ilıca Halk Plajı'nın girişindeki tabelada 'ücretsiz' yazıyor. Lakin 4 kişilik bir aile ağzının tadıyla halk plajında denizin tadını çıkartalım dese yalnızca şezlong ve otoparka ilk adımda 570 TL ücret ödüyor" dedi.

"BUNUN ADI ÜCRETSİZ HALK PLAJI MI?"

Yetkililerin yapıcı tutum yerine yıkıcı tutum içerisinde bulunduklarını belirten Kaya, "Şimdi ben size soruyorum, 'Bunun adı ücretsiz halk plajı mı?' Manavgat'ımıza bahşedilmiş tüm bu doğal zenginliklere, Manavgat'ta yaşayan tüm vatandaşlarımızın ulaşmasının önü açılması gerekirken görüyoruz ki yetkililer tam tersi bir eylem içerisinde.." diye konuştu.

"ILICA HALK PLAJI'NI ÜCRETSİZ YAPIN"

Turizm Bakanlığı'na ve ilgili tüm yetkililere seslenen Kaya, "Özensiz, vizyonsuz ve halkın yararını gözetmeyen bu anlayışı ülke turizmine çok büyük katkılar yapan Manavgat'ımız hak etmiyor. Bir an önce Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın Ilıca Halk Plajı'nı yapabiliyorlarsa ücretsiz, yapamıyorlarsa sembolik olarak 20-30 TL seviyelerine indirmeleri gerekiyor" ifadelerini kullandı. 

Kaya, ülkedeki tüm plajların yalnızca halka ait olduğunu sözlerine ekledi.


 

Muhabir: DUYGU TEKİN