Antalya’da Muhittin Böcek’e Büyükşehir’i kazandıran desteklemeler sürüyor Antalya’da Muhittin Böcek’e Büyükşehir’i kazandıran desteklemeler sürüyor

CHP Gündoğmuş Belediye Başkan Adayı Nurettin Sönmez, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı merkezi hükümet ile belediyelerin aynı partiden olması halinde hizmet alabileceği yönündeki açıklamaları üzerinden eleştirdi. Gündoğmuş’ta yıllardır AK Parti yönetimi mevcut olduğunu hatırlatan CHP’li Sönmez ortalıkta bir tezatlık bulunduğuna dikkat çekti. 

“ANTALYA’NIN EN AZ GELİŞEN İLÇESİ”

Gündoğmuş’ta seçim çalışmalarını sürdüren Sönmez, Son olarak Güneyyaka, Balkaya, Eskibağ, Akyar, Bedan ve Karaköy'ü ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi. CHP’nin Gündoğmuş adayı Sönmez, söz konusu ziyaretlerde yaptığı konuşmada Recep Tayyip Erdoğan’ın, ‘Merkezi hükümet ile yerel belediye aynı partiden olursa hizmet alır’ sözlerini eleştirdi. Sönmez, “Gündoğmuş uzun zamandır AKP yönetiminde. Fakat güzide ilçemiz Antalya’nın en az gelişen ilçesi konumunda. Gündoğmuş’a hak ettiği belediyecilik hizmetini biz sağlayacağız” diyerek vatandaşların oylarına talip olduğunu belirtti. 

“MADEN OCAKLARINA İZİN VERMEYECEĞİZ”

Vatandaş ziyaretlerinde üretimi artırmak ve ürünlerin hak ettiği değeri görmesi için kooperatifçiliği hayata geçireceklerini de değinen Sönmez, “Arıcılık, hayvancılık, tarım alanındaki projelerimizle Gündoğmuş’un kalkınmasını ve hak ettiği yere gelmesini sağlayacağız. Bölgemizde taş ve maden ocaklarına izin vermeyecek, ilçemizin doğal güzelliğini koruyacağız. Kadınları üretime dahil edeceğiz. İlçemizde özellikle üniversitesi hazırlanacağı eğitim merkezi yok. Öğrencilerimizin üniversite sınavlarına hazırlanacağı eğitim merkezini belediye bünyesinde yapacağız. Gündoğmuş tüm bu hizmetleri hak ediyor” diye konuştu.


 

Muhabir: ENGİN KORKMAZ