Geçtiğimiz günlerde Tarım ve Orman Bakanlığı, yapmış olduğu tarımsal destek ödemeleri ile ilgili bir zam haberi paylaştı. Vatandaşlar tarafından bu ödemelerin hangi günlerde ve ne kadar zamla verileceği merak konusu oldu. İşte tüm detaylar…

ÇİFTÇİLERE ÖDEMELER NE ZAMAN YAPILACAK

Çiftçiler dikkat! Doğru traktör lastiği çok önemli Çiftçiler dikkat! Doğru traktör lastiği çok önemli

Orman bakanlığı tarımsal destek ödemelerinin kapsamı içerisinde bir zam haberi duyurdu. Yapılacak ödemelerle ilgili detaylar paylaşıldı. Kasım ayından dört farklı tarım destek ödemesi çiftçilerin hesaplarına aktarılmıştır. Tarım destek ödemeleri ilgiyle takip edilirken bakanlık ödemeler ile ilgili kamuoyunu bilgilendirdi. Bakanlık hayvancılık desteklerinde de bir artışa gidileceğini duyurmuştu. Ödemelerin hesaplara yatırılacağını tarihi henüz belli olmamak ile birlikte önümüzdeki hafta cuma günü yatırılacağı tahmin ediliyor.

YÜZDE 100’LÜK ARTIŞ

Aralık ayına gelmesiyle verilen ilk tarım destek ödemeleri yatırılmaya başlandı. Aralık ayı süresince yapılacak ödemeler bakanlığın resmi web sitesinden duyurulacak. Bakanlık sürümlerinin desteklenmesi amaçla aldığı karar kapsam içerisinde midye üretimi adına yapılacak destek ödemesinin birim fiyatı üzerinden yüzde 100’lük bir artış yapılacağını duyurdu. Onun yanında damızlık alabalık desteğini ilişkin de bir yayınlayarak anaç adet başı 60 TL’lik bir destek ödemesi sosyal medya üzerinden duyurdu.