Antalya DSO'da Celine Moinet rüzgarı Antalya DSO'da Celine Moinet rüzgarı

Akdeniz Üniversitesinde Flüt bölümünü kurup, gönüllü eğitimcilik yapan, Dünya’nın pek çok yerinde ülkemizi başarıyla temsil eden Doçent Doktor Lelya Bayramoğulları ödüle doymuyor. 
Cumhuriyet kadınları derneği tarafından Cumhuriyetimizin Yüzüncü Yılında “Yükselen Kadınlar “ başlığıyla İstanbul Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezinde geçen hafta ödül töreni düzenlendi. 
Cumhuriyet Kadınları Derneği (CKD) ile Türkiye Sanatçılar Birliği’nin 7 Aralık Perşembe akşamı,Bakırköy Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi’nde ortaklaşa düzenledikleri ödül töreni kusursuz bir organizasyona sahne oldu.
CKD Genel Başkanı Prof. Dr. Tülin Oygür ile TSB Genel Başkanı Murat Demirbaş’ın açılış konuşmalarıyla başlayan törende, yaptıkları işlerle Cumhuriyetimize değer katan, Türk kadınının yüksek niteliklerini temsil eden isimlere “Cumhuriyetin 100. Yılı Yükselen Kadın Ödülleri” verildi. Törende sergilenen sanatsal gösteriler geceye ayrı renk kattı. Günnur Bayburt yönetiminde “Sihirli Pabuçlar Bale Okulu” öğrencilerinin 4 farklı koreografiyle sundukları dans gösterisi, Ekrem Ataer yönetiminde “Kadınımızın Sesiyle Türküler Korosu” dinletisi ve ilk defa seslendirilen Cumhuriyet Kadınları Marşı büyük büyük beğeni topladı. Yükselen Kadın ödülüne layık görülen isimlere ödülleri, tek tek sahneye çağrılarak, CKD ve TSB Genel Başkanları tarafından takdim edildi.
Ödüller Türkiye’de alanlarında en başarılı çalışmalara imza atmış 15 kadına verildi. ATSO Flüt Sanatçısı Doç.Lelya Bayramoğulları da fark yaratan, hayranlık uyandıran çalışmaları ile ödüle layık görüldü. 
Gittiği tüm ülkelerde hassa gruplarla bir araya gelip onların yüreğine dokunan Sanatçı, Bir Cumhuriyet kadını ve Sanatçısı olarak aldığı bu ödülden onur duyduğunu belirtti.
Tören 1.000 kişilik salonda büyük coşkuyla izlendi. Bu akşam da ulusal kanalda Ödül alan bu 15 özel kadına ödül verilişini yayımlayacak.