Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Eş Genel Başkanlar Tülay Hatimoğulları ve Tuncer Bakırhan başkanlığında Cumartesi günü bir araya geldi. Toplantının ardından partili kulislerde, "Aday çıkarma yönünde karar aldıklarını, sözcülerinin Pazar günü ismi açıklayacağı" mesajı verildi. 


BUGÜN AÇIKLANACAK


MYK'da ismi belirlenen adaylar, Pazar günü DEM Parti Sözcüsü Ayşegül Doğan tarafından Ankara'daki genel merkez binasında açıklanacak. Partinin İstanbul yanında Antalya ve Ankara'da da aday çıkarma kararı aldığı öğrenildi. DEM Parti Antalya’da Kemal Bülbül’ü Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak gösterecek. 


İSTANBUL ADAYI MERAK KONUSU OLDU


DEM Parti'de İstanbul'da aday çıkarma yönünde bir karar alınması halinde, Başak Demirtaş'ın partinin İBB Eş Başkan Adayı olmasına kesin gözüyle bakılıyordu. Başak Demirtaş, “Bana bir görev düşerse bu konuda hazırım. Barış ve demokrasinin önünü açacağına inanırsak ve bunun için bir sorumluluk düşerse hazırım” mesajı vermişti. DEM Parti kaynakları, Selahattin Demirtaş’ın İstanbul’da partinin kendi adayıyla yarışması fikrini parti yönetimine ilettiğini aktarmıştı.

Başkan Böcek: "Antalya'dan Berlin'e kadar..." Başkan Böcek: "Antalya'dan Berlin'e kadar..."


KEMAL BÜLBÜL KİMDİR?


Kemal Bülbül 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi, Halkların Demokratik Partisi Antalya Bölgesi, 1'nci sıradan milletvekili olarak Meclis’e girdi. 1963'te Malatya'da doğdu. Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesinden mezun oldu. 1 Kasım 2015 Genel Seçimlerinde HDP'den Adıyaman milletvekili adayı oldu. Kemal Bülbül, evli ve bir çocuk babası.

Muhabir: BÜLENT ÖNER