Konyaaltı Belediyesi'nden girişimcilere destek Konyaaltı Belediyesi'nden girişimcilere destek

Kemer Belediyesi Afet İşleri Müdürlüğü, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydan gelen ve 11 ili etkileyen depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlar için anma etkinliği düzenleyecek.   Anma etkinliği, Kemer Belediyesi Kültür Salonu’nda 6 Şubat Salı günü saat 14.00’te gerçekleşecek.

DEPREM ÖNCESİ VE SONRASI HAKKINDA BİLGİLENDİRME YAPILACAK

Kemer Belediyesi Afet İşleri Müdürü Fevzi Uzun, yaptığı açıklamada, “Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımız için anma etkinliği yapıyoruz. Etkinlik kapsamında deprem öncesi, deprem anı ve sonrasında yapılması gerekenler ve yapılmaması gerekenler hakkında da bir olacak” dedi.

KEMER OLASI DEPREMLERE HAZIR DURUMA GELECEK

Kemer bölgesini afete hazır hale getirmek istediklerini de aktaran Uzun, “Kemer kritik bir bölgede olduğu için bununla ilgili çalışmalar yapıyoruz. Bölgemize yakın Demre’de aktif fay hattımız var. Bu nedenle bölgemizde gerekli tüm tedbirleri alıyoruz. Bölgemizde sık ormanlar olduğu için orman yangınlar konusunda da bakanlıklarla çalışmalarımız devam ediyor. Nadir de olsa sel konusunda da çalışmalarımız var. Ortaokul ve lise seviyesinde afet bilinçlendirme eğitimlerine başlayacağız. Kemer Kaymakamlığı ile bir protokol imzaladık. Belediyemizin destekleriyle de deprem, yangın, hortum tatbikatları yapmayı planlıyoruz” diye konuştu.

Kaynak: İHA