Asrın felaketinde yerle bir olan Hatay’da binlerce insanın hayatı olumsuz etkilenmişti. Depremin yaralarını sarmak için çalışmalarını sürdüren Hatay Büyükşehir Belediyesi, YSYD İnsani Yardım Derneği’yle iş birliği içerisinde Antakya ilçesi Serinyol Mahallesi’nde Fizik Tedavi ve Psikososyal Destek Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi. 

Antalya Hava Durumu: 13 Nisan Cumartesi günü ilçelerde detaylı hava durumu... Antalya Hava Durumu: 13 Nisan Cumartesi günü ilçelerde detaylı hava durumu...

VATANDAŞLARDAN TEŞEKKÜR

Afetzede vatandaşlara ücretsiz hizmet verecek merkezin açılışını HBB Başkanı Lütfü Savaş gerçekleştirdi. Fizik Tedavi ve Psikososyal Destek Merkezi’nin hizmetlerinden faydalanmaya başlayan vatandaşlar da teşekkürlerini dile getirdi.

ÜCRETSİZ HİZMETLER SÜRÜYOR

En az 4 FTR uzmanıyla hizmet verecek olan merkezde engelli ve engellilik riski altındaki kişilere yönelik fizik tedavi ve rehabilitasyon desteği, pozisyonlama ve doğru müdahale eğitimleri, önleyici halk sağlığı hizmetlerinden tüm vatandaşlar ücretsiz faydalanacak. Ayrıca merkezde engelli kişilerin iyileşme sürecini destekleyecek medikal cihaz temini ve hibesi de yapılacak. Vatandaşlar; kadın ve erkeklerin muayene odalarının ayrı olduğu merkezde alanda uzman personeller tarafından hizmet alacak.

Kaynak: İHA