Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Antalya’da yapımı tamamlanan Muratpaşa İlçe Müftülüğü, Hizmet Binası, Ahmet Hamdi Akseki Kur’an Kursu ve Diyanet Gençlik Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi.

ANTALYA ÖNEMLİ BİR ŞEHİR

Muratpaşa İlçe Müftülüğü Hizmet Binası’nın açılışında konuşan Başkan Erbaş, müftülüklerin topluma Kur’an ve sünnet çizgisinde din hizmeti ve din eğitimi götürme noktasında yaptığı çalışmaların önemine işaret etti. Başkan Erbaş, Antalya’nın üç Diyanet İşleri Başkanı çıkarmış bir şehir olduğunu belirterek,

Hem yaşıyor hem de ölü olarak gözüküyor Hem yaşıyor hem de ölü olarak gözüküyor

“Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı çıkarmış, Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır gibi çok önemli bir tefsir alimini ve bugün üniversitesiyle, ilahiyat fakültesiyle, çok önemli bir ilmi birikime sahip olan bir şehrimiz. Peygamber Efendimiz (s.a.s.), ‘Sizin en hayırlınız Kur’an’ı öğrenen öğretenlerinizdir.’ buyuruyor. Bu mekanda çocuklarımız dört, beş, altı yaşındaki çocuklarımız Elif’i, Be’yi, Te'yi öğrenecekler.” ifadelerini kullandı.

HEM ÇOCUKLARA HEM GENÇLERE HİZMET EDECEK

Kur’an kursundaki öğretmenlerin tamamının kadın öğretmenlerden olduğunu aktaran Başkan Erbaş,

“Anne şefkatiyle, abla şefkatiyle, onlara yaklaşıyorlar ve geleceğe hazırlıyorlar. On sene önce bizim 4-6 yaş sınıfına devam eden çocuklarımız şimdi ülkemizin gençleri oldu. Demek ki 1 milyon civarında gencimiz 4-6 yaş Kur’an kurslarımızda eğitim alarak, sevgi, saygı nedir? Allah, Peygamber, Kur’an, vatan, devlet, ezan, bayrak sevgisi, doğruluk, dürüstlük, Peygamber Efendimizin (s.a.s.) insanlığa kazandırdığı değerler nedir? Bunları öğrettik çocuklarımıza.” ifadelerine yer verdi.