Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Aydın Özbek, Bilyoner ile birlikte gerçekleştirilen sponsorluk anlaşması imza töreninde, basın mensuplarından gelen sorulara yanıt verdi. Gündeme dair açıklamalrın yer bulduğu basın toplantısında Fenerbahçe Spor Kulübü'ne yönelik açıklamalar satır aralarında dikkat çekti.

Alanyaspor 4 maç sonra lidere yenildi Alanyaspor 4 maç sonra lidere yenildi

“BU ATEŞ ÜFLEYEREK SÖNMEZ, BUNU KAFANIZA YAZIN”

Özbek, "Şimdi bu söylemin yanlış anlaşılmaması lazım. Burada rakibimizin bize atfettiği konuların Galatasaray'la ilgili hiçbir tarafı olmadığı gibi, aynı daha önce de bir benzetme yapmıştım, Hacivatla-Karagöz gibi böyle bir oyun sahneleniyor. Bir perde var. Perdede bir gün birisi çıkıyor, ötekisi çıkıyor. Aynı manada gerçek dışı, Galatasaray ile bağdaşmayacak birbirine yakıştırılmayacak konularda söylüyorlar söylüyorlar aşağı iniyorlar. Biz benzer şekilde söyleyemez miyiz? Elbette söyleriz buradan daha önceki konuşmalarımda da ifade ettim. Bir tuzağa düşmemek lazım. Bize bu söylemleri yakıştıran bu söylemleri gönderen rakip takımın bir proje olduğunu, özellikle başkanının bir proje olduğunu ifade etmiştim. Bunda hala ısrarlıyım. Bu proje olma hüviyetini hala sürdürüyorlar. Bir şey daha ifade etmiştim. 'Cinayet mahaline evvela katil gelir' dedim. Bunu yorumlamanız lazım. Google'a girin. Kimseyi itham etmek istemiyorum; ama Google'da mesela baktığınız zaman ananas yazın, tespih yazın. Şike yazın, halı sahada dostluk maçları yazın, girin bakın karşınıza ne çıkıyor? Sanki bunlar yokmuş gibi, sanki bunları ben yapmışım gibi adamlar çıkıyorlar Hacivat Karagöz perdesinde bir sürü şeyler söylüyorlar. Bir ağabey tavsiyesi onlara. Hiç boşuna uğraşmayın; çünkü içinde bulunduğunuz ateş üfleyerek sönmez. Bunu kafanıza yazın!" dedi.

“KASIMPAŞA MAÇINDA YAŞANANLARI UNUTTURMAYA ÇALIŞIYORLAR”

Özbey, şöyle devam etti; "Bugün Galatasaray'ın bütün yapıp yaptıklarıyla Galatasaraylılardan daha çok Fenerbahçe Spor Kulübü'nün yönetimi ilgileniyor. Bizimle ilgili haberleri gerek trol hesaplarından gerekse kendi sosyal medya hesaplarından bu derece gündeme getirmelerini bir tek sebebi var, geçen hafta oynadıkları Kasımpaşa maçıyla ilgili gündemi değiştirmeye çalışıyorlar. Bunu sizin fark etmeniz lazım. Orada bir dedim ya bir koalisyona karşı Galatasaray şu anda savaşıyor. Bu koalisyonun etkilerini orada gördüm. Koalisyonun içinde Galatasaray'ın haricindeki futbol bileşenlerinin birçoğu var. Dolayısıyla bunu oradaki yaşanan rezilliği unutturabilmek için bugün Galatasaray'la ilgili konular gündeme getirilmek suretiyle gündemi değiştirme çabasından başka bir şey değil." 

Kaynak: HABER MERKEZİ