Bodrum Belediyesi ile Türk Eğitim Vakfı (TEV) Muğla Şubesi iş birliğiyle hazırlanan Okutan Bodrum Projesi, için Marina Yacht Club'ta, dün, tanıtım gecesi düzenlendi. Bodrum'da yaşayan ve maddi nedenlerle eğitimine devam etmekte güçlük çeken üniversite öğrencilerine burs desteği sağlaması hedeflenen projenin tanıtımına Bodrum Kaymakamı Mustafa Çit, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı İlknur Ülküm Seferoğlu, Bodrum Belediyesi Genel Koordinatörü Emel Çakaloğlu, Türk Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şükrü Tekbaş, TEV Genel Müdürü Banu Taşkın ve Bodrum Belediye Başkan Yardımcıları, meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri ile üyeleri, sivil toplum kuruluşları ve meslek odalarının temsilcileri, bağışçılar ve basın mensupları katıldı.

"GELECEĞE UMUTLA BAKIN"

Proje lansmanının açılış konuşmasını yapan TEV Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şükrü Tekbaş, "Bu projenin kalbinde, gençlerimizin eğitim hayatlarına ışık tutmak ve onların geleceğe umutla bakmalarını sağlamak yatıyor. Bu vesileyle Okutan Bodrum Projesi'ne destek veren herkese teşekkür ediyorum" dedi.

"FIRSAT EŞİTLİĞİNİ ÇOK ÖNEMSİYORUZ"

Bodrum Belediye Başkanı Tamer Mandalinci'yi temsilen konuşan Bodrum Belediyesi Genel Koordinatörü Emel Çakaloğlu, eğitimde fırsat eşitliğinin önemine değinip, "Gençlerimizin geleceğe güvenle adım atmalarına fayda sağlayacak iş birliklerini çok önemsiyoruz. Hayırsever vatandaşlarımızla beraber, çocuklarımızın geleceğine katkıda bulunacak olmak bizleri hem gururlandırıyor hem de heyecanlandırıyor. Sosyal belediyecilik anlayışı ile temel ihtiyaçları karşılamanın ve yaşam kalitesini artırarak korumanın yerel yönetimlerin sorumluluğu olduğunun bilincindeyiz. Bu nedenle yerelde eğitim hareketi açmak ve bu hareketin devamlılığını sağlamak için üzerimize düşenleri yapacağımızdan kuşkunuz olmasın. Bodrum'da eğitim ve öğretim desteklerini sürdürerek özgüvenli, vicdanlı, mutlu ve sağlıklı bireyler yetişmesine hep beraber katkı sunacağız" diye konuştu.

"GELECEĞE IŞIK TUTACAKSINIZ"

Bodrum Kaymakamı Mustafa Çit de konuşmasında, "Okutan Bodrum Projesi'yle pırıl pırıl öğrencilerimizin eğitim hayatlarına anlamlı bir dokunuş yapacağımıza ve onların geleceğine ışık tutacağımıza yürekten inanıyorum. Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak adına atılan bu adımın Bodrum'un eğitim alanındaki gelişimine büyük katkılar sağlayacağını umuyorum. Hep birlikte el ele vererek daha aydınlık bir gelecek için çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

SANAT DOLU KUTLAMA

Gecede, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi TEV bursiyerlerinin yapmış olduğu eserlerin yer aldığı sergiye de yer verildi. Etkinlikte, Bodrum Kent Orkestrası konseri, zengin repertuvarı ve performanslarıyla izleyicilere unutulmaz bir gece yaşattı. Eğitime katkı sunmak amacıyla gerçekleştirilen gece karşılıklı sertifika ve sanatçılara çiçek takdimiyle son buldu.


 

Kaynak: DHA