Kar yağışının etkisini artırdığı Elmalı ilçesinde belediye ekiplerinin karla mücadelesi sürüyor. Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk, tuzlama çalışmalarının aralıksız bir şekilde sürdürüleceğini açıkladı. Dün belediye işçilerinin kovayla tuzlama çalışması yaptığı Elmalı’da karla mücadele gece saatlerinde araçlarla yapılmaya başlandı.

Manavgat Belediyesi işçilerden yana Manavgat Belediyesi işçilerden yana

BELEDİYEDEN UYARI GELDİ

Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk, ilçede yaşayan sürücüleri uyararak, araçlarında zincir ve kış lastiği bulunmayanların trafiğe çıkmamalarını istedi. Öztürk; “İlçemizde kar yağışının etkilisiyle birlikte vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması için ekiplerimiz mesai gözetmeksizin yol tuzlama çalışmalarını gerçekleştiriyor. Trafiğe çıkacak sürücülerimizin zincir ve kış lastiği kullanmadan trafiğe çıkmamaları konusunda hassasiyet göstermelerini rica ediyorum” diye konuştu.

KAR YAĞIŞI SÜRECEK

Kar yağışının Antalya’da Elmalı ilçesi başta olmak üzere Akseki ve Korkuteli ilçelerinde devam etmesi bekleniliyor. Kar yağışının etkisini artırdığı Antalya-Konya otoyolunda ise sürücülerin dikkatli olmaları istendi.

Muhabir: BÜLENT ÖNER