Türkiye Emekli Subaylar Derneği 40’ıncı Yıldönümü dolayısı ile Antalya Şubesi tarafından konser programı düzenlendi.

Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonu'nda gerçekleşen konsere, TESUD Antalya Şube Başkanı Emekli Malül Gazi Albay Orhan Güler, Muratpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Özlem Yurtsever, sivil toplum kuruluşu başkan ve yöneticilerinin yanı sıra, Antalya'da yaşayan emekli subaylar ve görev yapan subaylar ile aileleri katıldı.

2 oturumda gerçekleşen konserde 'Pencerede perde ben, Kırklar üzerinden doğar sabah yıldızı, Ah ne yar yar, Evlerinde bir ipekten halı var, Aman Dudu gız' gibi türküler seslendirildi. Konsere gelen dinleyiciler ise türkülere eşlik ederek alkış tuttu.

"ÜLKÜMÜZÜ ADIM ADIM GERÇEKLEŞTİRİYORUZ"

Konser öncesi konuşan TESUD Antalya Şube Başkanı Orhan Güler, Türk Halk Müziği Konseri'nde beraber olmanın mutluluğunu yaşadıklarını anlattı. Güler, “40'ıncı kuruluş yıl dönümünü kutlayan derneğimizin üyesi olmaktan gurur ve kıvanç duyulacak demokratik sivil bir toplum kuruluşu olabilmek ülküsünü adım adım gerçekleştirebilmekte kararlı olduğumuzu belirtmek istiyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün başkomutanı olduğu Türk ordusuna gönül bağı ile bağlı vatandaşlarımızı ve emekli subaylarımızı aileleriyle birlikte derneğimizin 40'ıncı kuruluş yıl dönümünü kutluyoruz. Kültürel sorumluluğumuz kapsamında amacımız ise Türk halkının öz müziğini genç nesillerle paylaşılmasını, yaygınlaştırılmasını ve unutulmamasını sağlamaktır" dedi.

Kaynak: DHA