Büyük Emekli Mitingle ilgili Antalya’da açıklama yapan DİSK Emekli-Sen Antalya Şube yönetimi, eve ekmek götürebilmek için 79 yaşında çalışan emekli sayısının her geçen gün daha da arttığına dikkat çektiler.


YOKSULLUK ARTIYOR

Yandaki Oda Dizisi Uyarlama Mı? Gerçek Hikaye Mi? Yandaki Oda Konusu Nedir? Yandaki Oda Dizisi Uyarlama Mı? Gerçek Hikaye Mi? Yandaki Oda Konusu Nedir?

Emeklilerin evlerine ekmek gönderebilmek için çalışmak  zorunda kaldığını ve iç cinayetlerine kurban edildiğini söyleyen DİSK Emekli-Sen  açıklamalarına şöyle devam etti:
“Biz emeklilerin gerçeği, 79 yaşında evine ekmek götürebilmek için çalışmak zorunda kalan ve iş cinayetlerine kurban edilen bir ülkede yaşıyor olmamızdır. AKP iktidarının tercih ettiği ekonomik sosyal ve siyasal politikaları sonucunda, İşçileri, emekçileri, açlık ve yoksullukta eşitleyerek, bir avuç sermayeyi refahta eşitlediği gerçeğidir. Yıllarca ülkemizin her köşesinde değişik işlerde çalışan ve tüm değerleri üreten, belirli bir süre sonra hak ettiği emekliliği insan onuruna yaraşır bir yaşam sürmeleri hakkını elde eden 16 milyon emekli ve hak sahibi yanlış uygulanan hesapsız plansız savurgan ve vurdumduymaz politikaların esiri olmuştur. Bugün ülkemizde 16 milyon emeklinin yüzde kırk sekizlik dilimini oluşturanlar, ya güvencesiz koşullarda gayri resmi işlerde çalışmaktadır, ya da ikinci bir iş aramak zorunda bırakılmaktadır. Alım gücünün sürekli düştüğü, temel gıdadan temel tüketim mallarına koşar adım yapılan zamlar. Gelirde, vergide adaletsizlikler işçi emekçi ve emeklilerin belini bükmüş ve sefalet içinde yaşam sürmeye mahkum edilmişlerdir.”