Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün İstanbul'da Sirkeci-Kazlıçeşme Raylı Sistem ve Yaya Odaklı Yeni Nesil Ulaşım Projesi Açılış Töreni'nde konuştu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu da eleştiren Erdoğan, 5 yıllık görev süresinde herhangi bir hizmette bulunulmadığını iddia etti.

"TEK İLKEMİZ MİLLETE HİZMETKARLIKTIR"

Marmaray, Avrasya Tüneli projelerini kendilerinin hayata geçirdiğini kaydeden Erdoğan, "Bizim siyasette tek ilkemiz vardır, o da millete hizmetkarlıktır. Bunun önemini tarihimize baktığımızda çok daha iyi anlıyoruz. Burada şu gerçeği tüm samimiyetimle ifade etmek istiyorum. Biz yaklaşık yarım asırdır siyaset yoluyla ülkemize hizmet etmenin mücadelesini veriyoruz" dedi.

CHP'li Coşar Antalya-Alanya Yolu Projesi'ni meclise taşıdı CHP'li Coşar Antalya-Alanya Yolu Projesi'ni meclise taşıdı

"VİZYON PROJELERİMİZİ ENGELLEMEK İSTEDİLER"

Atılan her adımın ana muhalefet partisi tarafından iptal edilmek üzere mahkemelere götürüldüğünü hatırlatan Erdoğan, "Ülkemize kazandırdığımız vizyon projeleri engellenmek istendi. İşte Marmaray. Kim yaptı bunu? Biz yaptık. Ya bir de sen bir şey yap. Sancaktepe'de mevcut metronun açılmış kuyusunu doldurmak suretiyle hizmet ettiğini zanneden, Kağıthane'de temel atma değil, temel atmama töreni yapacak kadar zavallı yönetim var. Bunlara gereken dersi 31 Mart'ta vermeye hazır mıyız?" diye konuştu.

"TOPLU TAŞIMACILIKTA HER TARAF REZİLLİK"

İstanbul'a hizmet sorumluluğunun "yarı zamanlı" yapılacak bir iş olmadığına vurgu yapan Erdoğan, "İstanbul'a emanet olarak değil de nimet olarak bakanlar ihmalkarlıklarıyla bu güzel şehrin bitkisel hayata girmesine sebep oldu. Trafik sorunu. Ulaşım sorunu ne durumda görüyorsunuz değil mi? Attığı adım var mı? Toplu taşımacılıkta her taraf rezillik. Bu noktalarda ne yaparız ederiz de bu işi çözeriz böyle bir dert yok. Metrobüsler yok. 2019'da yüzde 47 olan trafik yoğunluğu bugün yüzde 64'e yükseldi. İstanbul halkı ailesiyle birlikte geçirmesi gereken zamanı trafikte bekleyerek boşa harcıyor" şeklinde konuştu.

Kaynak: HABER MERKEZİ