Fethiye ilçesinde şok eden bir olayda, Özcan A. adlı şüpheli, sabah saatlerinde kayınpederi ve kayınvalidesini evlerinde silahla vurarak öldürdü. Aynı saldırıda bir işçiyi ağır yaralayan şüpheli, ardından bir başka villada da iki kişiyi yaraladı. İşte detaylar...

KAYINPEDERİNİ VE KAYINVALİDESİNİ ÖLDÜRDÜ 

Eşinin ailesi ile aralarında anlaşmazlık yaşadığı Özcan A, sabah saatlerinde kayınpederi 53 yaşındaki Şükrü Aysu ile kayınvalidesi 52 yaşındaki  Adile Aysu'yu Kayaköy Mahallesi'ndeki evlerinde tabancayla vurarak öldürdükten sonra bir villada havuz temizliği yapan Muhammet Akbaba'ya da tabancayla ateş etti.

YARALADIĞI İŞÇİ DE YAŞAMINI YİTİRDİ 

Silah seslerinin ardından vatandaşlar tarafından 112 Acil Çağrı Merkezine bilgi verilmesi üzerine bölgeye ambulans ve jandarma ekibi sevk edildi. Sağlık ekiplerini evde yaptıkları ilk incelemede Şükrü Aysu ve Adile Aysu'nun olay yerinde yaşamını yitirdikleri belirlendi. Havuz temizliği yapan ve ağır yaralı olarak hastaneye sevk edilen Muhammet Akbaba'da kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

İKİ KİŞİYİ DAHA YARALADI 

Kayınpederi, kayınvalidesi ve Muhammet Akbaba'yı vuran şüpheli Özcan A'nın başka bir villada ise isimleri henüz tespit edilemeyen iki kişiyi yaraladığı, yaralıların Fethiye'deki sağlık kurumlarında tedavilerinin sürdüğü kaydedildi.

HER YERDE ARANIYOR 

Şüpheli Özcan A'nın olay sonrası kaçtığı araç ormanlık alanda terk edilmiş vaziyette bulundu. Şüphelinin yakalanması için jandarma ve emniyet güçleri bölgede arama çalışmasını sürdürüyor.

Kaynak: İHA