Sigmond Freud’un Psikoseksüel Gelişim Teorisi, Tuğçe Kumral ve Onur Büyüktopçu’nun performansıyla esprili bir dille tiyatro sahnesine taşındı. Freud’un İnsanları oyunu 9 Şubat Cuma akşamı Antalyalı seyircisiyle buluşacak.

Freud’un teorisine göre insan gelişimi çocukluk dönemi beş evreye ayrılıyor. Freud, bu evreleri sağlıklı tamamlayamayan bireylerin cinsel sorunlar yaşayabileceğini söylüyor. Tiyatro Yeditepe ve BAM Yapım Prodüksiyon ile sahnelenen Freud’un İnsanları oyununda psikoseksüel gelişimini tamamlayamamış insanların birbirleriyle ilişkileri, mizahi bir dille izleyiciye aktarılıyor.

+16 YAŞ SINIRI

Mizahın gücü, bilimin ışığı ve cinselliğin ilgi çekiciliğinin bir arada yaşandığı Freud’un İnsanları şehrimize 16 yaş sınırıyla geliyor. 70 dakika boyunca kahkaha tufanı yaşatacak oyunun kadrosunda ise Onur Büyüktopçu ve  Tuğçe Kumral sahnede oyuncu olarak karşımızda olacak. Freud’un İnsanları’nın yapımcısı, Ali Temiz ve Batuhan Mümünoğlu, yazarı Barbaros Uzunöner, yönetmeni Volkan Dinç olarak karşımıza çıkıyor.

Antalya'da tiyatroseverlere müjde! Kadın Oyunları Festivali başlıyor Antalya'da tiyatroseverlere müjde! Kadın Oyunları Festivali başlıyor


 

Muhabir: YEŞİM ERTAN