İkinci evliliği için yaptığı düğünle gündeme gelen AK Parti Gaziantep İl Başkanı Murat Çetin, görevinden istifa etti. Çetin’in yerine Murat Şerbetçi getirilmişti. 31 Mart Yerel Seçimleri'nde Gaziantep’te büyük oy kaybına uğrayan AK Parti’de gözler MYK’nın atayacağı yeni il başkanına çevrildi. AK Parti MYK’sının Gaziantep’te il başkanı olarak kimi atayacağı merak konusu oldu. 

Antalya Orman Bölge Müdürü Zafer Derince oldu Antalya Orman Bölge Müdürü Zafer Derince oldu

GAZİANTEP AK PARTİ İL BAŞKANI KİM OLACAK?

AK Parti Gaziantep il başkanının kim olacağı konusunda meraklı bekleyiş sürüyor. İl Başkanlığı için AK Parti Eski Milletvekili ve MKYK Üyesi Sait Kirazoğlu, Şehitkamil İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz, önceki dönem il yöneticilerinden Semih Simitçi ve işadamı Ercan Göğüş'ün adı geçiyor.

SICAK SAATLER

AK Parti İl Başkanlığı için yapılacak atamada 4 isim ön plana çıkıyor. Atanan kişi kongreye kadar il başkanlığı görevini yürüteceği ve bir sürpriz olmazsa, atanan kişinin olağan kongrede de tek listeyle seçime gideceği, yeni il başkanı olacağı öne sürülüyor. 

AK PARTİ’DE NELER YAŞANDI?

AK Parti Gaziantep Koordinatör Milletvekili Hakan Kahtalı, Murat Çetin'in istifası sonrası Gaziantep'e gelerek, teşkilatla bir araya geldi. İl Binasında il teşkilatıyla bir araya gelen Kahtalı, Murat Çetin'in neden istifa ettiği konusunda açıklamalarda bulundu. Kahtalı, burada yaptığı görüşmelerden sonra Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir'i bilgilendireceğini, il başkanı ataması konusunda bir karar verileceğini belirtti. Kulislerde 4 isim ön plana çıkıyor. AK Parti Eski Milletvekili ve MKYK Üyesi Sait Kirazoğlu, Şehitkamil İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz, önceki dönem il yöneticilerinden Semih Simitçi ve işadamı Ercan Göğüş'ün adı geçiyor.
 


 

Muhabir: BÜLENT ÖNER