Gaziantep şehir merkezinde bulunan Atatürk Heykeli, kötü görüntüsü ve bakımsızlığı dikkatlerden kaçmıyor. Kent merkezinde bulunan anıtın duvarlarından dökülen taşlar ve eskiye görüntü nedeniyle vatandaşlar duruma tepki gösterirken, ‘Yetkililer anıtın halini görmüyor mu?’ sorusunu soruyorlar.

ŞEHİR MERKEZİNDE YER ALIYOR

Gaziantep’te Maarif Meydanı üzerinde bulunan Atatürk Heykeli, bakımsız görüntüsüyle dikkatlerden kaçmıyor. Kent merkezinde bulunan Atatürk Heykeli’nin bakımsız görüntüsü tepkilere neden olurken, heykelin üzerinde yükseldiği duvarlardaki taşların döküldüğü gözlemlendi. Bir vatandaş tarafından çekilen videoda Atatürk Heykeli’nin içinde bulunduğu bakımsız durum ve duvarlarının hali göze çarpıyor.

Atatürk Heykeli Gaziantep

BAKIM NEDEN YAPILMIYOR?

Gaziantep’te bakımsız bırakılan anıtın görüntüsü sosyal medyada kısa sürede yayıldı. Görüntüler ülke genelinde büyük tepki gördü. Atatürk Heykeli’nin durumunun yetkililer tarafından dikkate alınması gerektiğini belirten vatandaşlar, “Atatürk Heykeli bu kentin önemli simgelerinden bir tanesi. Heykelin kötü görüntüsü yıllardır biliniyor. Burası ile ilgili olarak başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere tüm yetkililerin hareket geçmesi gerekiyor” şeklinde konuştular.

GAZİ ŞEHRE YAKIŞMIYOR!

Eski Adliye Sarayı’nın daha yeni Kültür Merkezi yapımı için restore edildiğini hatırlatan vatandaşlar, “Kültür Merkezi inşaatında neden Atatürk Anıtı da bakıma alınmadı? Bu şehre bu bakımsız anıt yakışıyor mu? Gazi unvanını paylaştığı şehir, Atatürk’e bu anıtı mı uygun görüyor?” şeklinde konuştular. Atatürk Heykeli’nin bakımsız hali için yetkililerin harekete geçmesi bekleniyor.

Kene kabusu geri döndü! Erzurum'da 1 kişi hayatını kaybetti Kene kabusu geri döndü! Erzurum'da 1 kişi hayatını kaybetti

Muhabir: BÜLENT ÖNER