Antalya polisi, İlerleyen yıllarda trafik kazalarının önlenmesi, kazalar sonucu oluşacak can ve mal kaybının en aza indirilmesine yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Emniyet Müdürlüğünce hayata geçirilen projeler kapsamında minik öğrencileri bilgilendiren polis, gelecekte oluşması muhtemel trafik kazalarının önüne geçmeyi hedefliyor.  

ÖĞRENCİLER BİLGİLENDİRİLİYOR, GELECEKTEKİ KAZALAR ENGELLENİYOR

Antalya polisi, ‘Ailemin Trafik Polisiyim’  ve ‘Öğrenci Servisinde Güvenli Yolculuk’ projeleri  kapsamında minik öğrencileri bilgilendiriyor. Projeler kapsamında, çocukların günlük yaşamlarının büyük bir bölümünü geçirdiği eğitim kurumlarında öğrenim gören öğrencilerin evden okula ve okuldan eve güvenli bir şekilde ulaşmalarını sağlamak amacıyla uzman polisler tarafından öğrencilere trafik kazalarının nedeni, kazalarla ilgili alınması gereken önlemler gibi başlıklar hakkında bilgi veriliyor. Antalya polisi projeler kapsamında hem öğrencileri bilgilendiriyor hem de gelecekteki kazaların önüne geçiyor. 

GELECEĞİN SÜRÜCÜLERİ VE YAYALARI BÖYLE BİLGİLENDİRİLİYOR

Antalya polisi, gelecekte oluşabilecek trafik kazalarını önlemek için ‘Ailemin Trafik Polisiyim Projesi’ kapsamında Alanya Belediyesine ait Trafik Eğitim Parkı’nda, Kemal Şuberi İlkokulu öğrencileriyle bir araya geldi. Polis tarafından öğrencilere ‘Aileleri ile yolculuk yaparken araç içerisinde emniyet kemeri takılması’, ‘Sürücünün hız ihlali yapmasının engellenmesi’, ‘Kırmızı ışık ihlali yapılmasının engellenmesi’ ve ‘Yaya önceliği’  konularında bilgilendirme yapıldı. 

Antalya'daki teleferik faciasında endişe dolu anlar! Kazazedeler böyle kurtarıldı Antalya'daki teleferik faciasında endişe dolu anlar! Kazazedeler böyle kurtarıldı

ÖĞRENCİ SERVİSLERİ HAKKINDA DA BİLGİ VERİLDİ

Antalya polisi tarafından minik öğrencilere yapılan bilgilendirmelerde okul servislerine ait dikkat edilmesi gereken hususlar da yer aldı. ‘Öğrenci Servisinde Güvenli Yolculuk Projesi’ kapsamında Fatma Alaettinoğlu İlkokulu öğrencilerine okul servislerine binerken dikkat edilmesi gereken kurallar, serviste ayakta durulmaması, emniyet kemerlerinin takılması, şoförün meşgul edilmemesi gibi başlıklarla ilgili bilgi verildi. 

Antalya polisi tarafından gelecekteki trafik kazalarını önlemeye yönelik gerçekleştirilen ve küçük yaştaki öğrencilere verilen eğitimler vatandaşlar tarafından büyük takdir topluyor. 

Kaynak: HABER MERKEZİ