Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışı şerefine çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle devlet erkanı Anıtkabir'e çıktı. Atatürk'ün ebedi istirahatgahı olan Anıtkabir'deki törende siyasi parti liderlerinden yalnızca Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel hazır bulundu. Özel dışındaki genel başkanlardan hiçbirinin törene katılmaması dikkat çekti. 

GÖZLER GENEL BAŞKANLARI ARADI

23 Nisan'ın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olmasının yanı sıra TBMM'nin 104. açılış yıl dönümüne de ev sahipliği yapması, devlet erkanının yoğun katılım gösterdiği törenlerde kimlerin yer aldığını kamuoyuna bir kez daha hatırlattı. Genel Başkanların katılımlarının beklendiği törene Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, TBMM Başkanvekilleri Bekir Bozdağ, Gülizar Biçer Karaca, AKP Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş, AKP Grup Başkanı Abdullah Güler, AKP Grup Başkanvekilleri Özlem Zengin, Celal Adan, Cevdet Yılmaz, Utku Çakırözer, Bekir Bozdağ, Müsavat Dervişoğlu, Hüseyin Yayman, Bahadır Nahit Yenişehirlioğlu, Leyla Şahin Usta, TBMM Başkanlık Divanı üyeleri, TBMM idare amirleri, TBMM Genel Sekreteri Talip Uzun ile milletvekilleri ve TBMM idari personeli katıldı.

Anıtkabir 23 Nisan Resmi Tören

TBMM BAŞKANI NUMAN KURTULMUŞ ANITKABİR ÖZEL DEFTERİ'Nİ İMZALADI 

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Misak-ı Milli Kulesi'nde Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayarak şunları yazdı: "Hedefimiz; muasır medeniyetler seviyesini aşmaktır. Bu heyecan, şevk ve ilhamla milletimizi temsil etmek bizim için büyük bir onur, Cumhuriyetimizin ikinci asrında milli egemenlik ve tam bağımsızlık ilkelerinden asla vazgeçmeyeceğiz. Türkiye Büyük Millet Meclisi önce insan ve vatan anlayışıyla demokrasi ve Cumhuriyet ilkelerine bağlı olarak kararlılıkla yoluna devam edecektir. Günümüzde savaş ve kriz bölgelerinde çocuk olmak ne yazık ki dünyanın en zor yüklerinden biri haline gelmiştir. Dileğimiz, ülkemizdeki ve yeryüzündeki çocukların yüzlerinin gülmesi, gülüşlerinin hiç eksilmemesidir. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın bayram coşkusu ve sevinçlerini paylaşıyor, onların bilinçli, özgüvenli, vatanına ve medeniyetine bağlı bireyler olarak yetişmeleri için her türlü çabayı göstermeye devam ediyoruz."

Tbmm'nin 104. Yılı Anıtkabir

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde 19 Mayıs kutlaması Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde 19 Mayıs kutlaması

CHP GENEL BAŞKANI ÖZGÜR ÖZEL ANITKABİR'DE ÇOCUKLARLA BİR ARAYA GELDİ

Törenin ardından CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Anıtkabir'deki törene katılan çocuklar ile bir araya geldi. Özel, çocuklar ile sohbet edip, hatıra fotoğrafı çektirdi. Resmî törenlerin ardından Anıtkabir, halka açıldı. Türk milletinin iradesini yansıtan TBMM'de temsil edilmek için olağanüstü çaba harcayan siyasi parti genel başkanlarının, TBMM'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün huzurunda yapılan törene katılmamaları sosyal medya platformlarında da vatandaşların eleştiri konusu oldu. 

Özgür Özel Anıtkabir Çocuklar 23 Nisan

ANITKABİR'DE GÖZLER BAHÇELİ VE ERDOĞAN'I ARADI

TBMM'nin 104. açılış yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen törende gözler,  AK Parti Genel Başkanı da olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ittifak ortağı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi aradı.

Muhabir: DUYGU TEKİN