Japon teknoloji devi Sony’nin oyun konsolu markası olan PlayStation, özel oyunlarını bilgisayara gelmeye devam ediyor. Ghosts of Tsushima'nın oyunun Mayıs'ta bilgisayar için geleceği açıklanması üzerine ortaya çıkan söylentilere göre; God of War Ragnarok, The Last of Us Part 2 ve Demon's Souls gibi büyük oyunlarından  da bu yıl içinde bilgisayar platformuna gelebileceği konuşuluyor.

LAST OF US PART 2’DE GELECEĞİ SÖYLENİYOR

2020 yılında ilk olarak Horizon Zero Dawn oyunu ile özel oyunlarını artık bilgisayar platformuna getirmeye başlayan Sony, en son Ghosts of Tsushima oyununu Mayıs'ta bilgisayalara geleceğini duyurdu. Duyurunun ardından ortaya atılan yeni bir habere göre bu yıl içinde daha birçok büyük Playstation oyunun bilgisayar gelmesi bekleniyor. Bilgisayarlar oyunlarının port edilmesi üzerine çalışan Hollanda merkezli Nixxes şirketinde ismi bilinmeyen gizli bir çalışanın verdiği bilgiye göre, PlayStation, God of War Ragnarok,The Last of Us Part 2,Demon's Souls,Gran ve Turismo 7 gibi büyük oyunlarını bu yıl içinde bilgisayara çıkarmayı hedefliyor.

MARVEL'S SPİDER-MAN 2'NİN 2025 YILINDA GELEBİLİR

İddialar sadece bunlarla da sınırlı kalmıyor. Eğer verilen bilgiler doğruysa Playsatiton bir diğer büyük oyun olan ve çıkışından çok az bir süre geçen Marvel's Spider-Man 2'nin oyunu ise 2025 yılının bilgisayarlarda yer alacağı söyleniyor.

ESKİ OYUNLARDA GELEBİLİR

Sadece bu oyunlarla yetinmeyen Sony, İnfamous Second Son'ın gibi eski nesil Playstation 4 oyunlarını da bilgisayar platformunda yer almasını istiyor. İlerleyen günlerde listenin daha da netleşmesi bekleniyor.    

Kaynak: WEBTEKNO