31 Mart Seçimleri’ne yaklaştıkça belediyeler kesenin ağzını açmaya başladı. Ankara, Antalya derken son zam haberiyse duyanları şaşırttı, belediye işçilerini ise memnun etti. Bakın, hangi belediye çalışan işçilere yüzde 100 oranında zam yaptı.  

ZAM ORANI YÜZDE 100 OLDU

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve HAK-İŞ sendikası tarafından imzalanan toplu iş sözleşmesi ile belediye personeli maaşlarına yüzde 100 zam yapılarak en düşük belediye personeli maaşı 34 bin TL'ye yükseltildi. Toplu iş sözleşmesinin imzalanması ile Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Gazibel A.Ş., Gazi Ağaç A.Ş., Gazi Danışmanlık A.Ş., Gaski Enerji A.Ş., Gazi Kültür A.Ş., Gazi Bilişim A.Ş. ve Gazi Konut A.Ş. çalışanı maaşlarına yüzde 100 zam yapıldı. Yapılan yüzde 100'lük zam ile en düşük belediye çalışanı maaşı 34 bin TL oldu.

Zammın yanı sıra ikramiyeler de 52 yevmiyeden 60 yevmiyeye çıkarıldı. Zam oranını memnuniyetle karşılayan yaklaşık 8 bin belediye çalışanı, sloganlar atarak Başkan Fatma Şahin'e teşekkür etti.  

Kediyi öldüren caninin tutuklanması için 250 bin imza toplandı Kediyi öldüren caninin tutuklanması için 250 bin imza toplandı

Kaynak: İHA