Erdoğan'dan 'seçim' temalı bayram mesajı: "Kırgınlıkları giderelim" Erdoğan'dan 'seçim' temalı bayram mesajı: "Kırgınlıkları giderelim"

Yeniden Refah Partisi (YRP) Döşemealtı Belediye Başkan Adayı Mesut Hekimoğlu seçim ziyaretleri kapsamında Karaveliler Mahallesi sakinleri ile bir araya geldi. Döşemealtı ilçesinin son 20 yılda iyi yönetilmediğini dile getiren YRP Döşemealtı Başkan Adayı Hekimoğlu, “Halkımız son 20 yılda aşırı kutuplaşma arasında sıkışarak oylarını kullandı. Bu seçim artık ideolojilerimizden vazgeçme zamanıdır. Belediye başkanlığı hizmet işidir. Biz projelerimizle Döşemealtı Belediyesi’ni içinde bulunduğu zor durumdan düze çıkartacağız” dedi.

BELEDİYE BÜTÇESİNE YILLIK 6 MİLYON DOLAR EK KAYNAK

1 Nisan’da Döşemealtı Belediyesi başkanı olacak adayın hizmet üretebilmesi için belediyeye ek bütçe yaratması gerektiğinin altını çizen Hekimoğlu, “Döşemealtı’nın kıraç dağlarına yap işlet devret modeliyle kuracağımız güneş enerjisi santraliyle belediye bütçemize yıllık 6 milyon dolar ek kaynak yaratacağız” dedi. 

Mesut Hekimoğlu Boş Laf Haber Foto 1

YÜZDE 65 HİBELİ KARANFİL SERASI

Tarım ve Orman Bakanlığı ile Avrupa Birliği’nin desteklediği Katılım Öncesi Yardım Aracı Projesi (IPARD) kapsamında yüzde 65 hibeli karanfil seraları oluşturacaklarını söyledi.  İlk etapta 100 dönüm alanda karanfil serası oluşturmayı planladıklarının altını çizen Hekimoğlu,  Döşemealtı Beldiyesi ihracat yapan bir kuruma dönüştüreceklerini kaydetti.

KENDİ GÖBEĞİMİZİ KENDİMİZ KESECEĞİZ

Yerel yönetimlerin kendi bütçelerine ek kaynak yaratamadıkları takdirde halka hizmet etmekte zorlanacaklarının altını çizen Hekimoğlu, “ Seçim sonrasında Belediyemize ne merkezi hükümetten ne başka bir yerden kaynak aktarılması söz konusu bile olamaz. Dolayısıyla kendi göbeğimizi kendimiz kesmeliyiz” dedi.   

Mesut Hekimoğlu Boş Laf Haber Foto 3

"ASLI YOK YAYLASINDA 2000 KOYUNUM VAR BENİM"

Vatandaşlara adayların projelerini inceleyip oylarını bu doğrultuda kullanmalarını öneren Hekimoğlu, “Bizim yörük kültüründe bir söz vardır: "'Aslı yok yaylasında 2000 koyunum var benim.' Bu vaatlere inanmayın. Üçüncü bir yol mümkündür. Bu yol üreten belediyeciliktir. Biz 1 Nisan sabahı bu modeli belediyemizde hayata geçireceğiz.” dedi     
 

Muhabir: Duygu Tekin