Antalya'da yaz aylarına damga vuran fırtınalı yağmurlu havalar sadece serinlik getirmiyor, cilt ve saçlarımıza da şifa dağıtıyor. Yaz sıcaklarının kavurucu etkisinden bunalan Antalyalılar, yağmurun serinletici etkisinin yanı sıra cildine ve saçlarına da faydalarını keşfediyor.

YAZ YAĞMURU SAÇ İÇİN ADETA ŞİFA KAYNAĞI

Yağmur suyunun içeriğinde bulunan mineraller, saçları parlatır, yumuşatır ve sağlık kazandırır. Yağmurun saça faydası bu anlamda, şampuandan çok daha fazladır. Ancak yağmur suyunu bu şekilde kullanırken suyun temiz olduğundan emin olmalısınız. Çünkü bazı bölgelerde bulunan sanayilerden çıkan kirli hava, yağmur suyunu pisletebilir.

3

CİLT İÇİN BİREBİR YAZ YAĞMURU! 

Yaz yağmurlarının cilde de birçok faydası vardır Yağmur suyu, ciltteki gözenekleri açarak cildin nefes almasını sağlar. Ayrıca, yağmur suyundaki mineraller cildi besler ve canlandırır. Yağmurdan sonra ciltte oluşan parlaklık ve tazelik hissi de bu mineraller sayesindedir.

Yaz Yağmuru (2)-1

BİR KOVAYA DOLDURARAK YAZ YAĞMURUNUN ŞİFASINDAN SİZ DE FAYDALANANIN 

Ancak yağmur suyunu kullanırken dikkatli olmanızda fayda var. Yağmur suyunun temiz olduğundan emin olun ve yağmurdan önce hava tahminlerini kontrol edin. Ayrıca, yağmur suyunu cildinize veya saçlarınıza uygulamadan önce cildinizin alerjik reaksiyon göstermediğinden emin olun.Eğer Antalya'da yaşıyorsanız ve yaz yağmurlarının tadını çıkarmak istiyorsanız, cildinize ve saçlarınıza şifa vermek için yağmur suyunu kullanabilirsiniz Yağmur yağarken bir kaba dolduracağınız yağmur suyunu, saçlarınızı yıkamak veya cildinizi temizlemek için kullanabilirsiniz.

Antalya'da yaz yağmurları, sadece serinlik değil, cilt ve saçlarımız için de şifa kaynağıdır. Bu doğal şifadan yararlanmak için yağmur yağarken dışarı çıkmaktan çekinmeyin!

Muhabir: HANDE TURAN KUMAŞ