Büro Memur-Sen Antalya Şube Başkanı Ünal Hisarkaya, hayata geçen tasarruf tedbirlerine tepki gösterdi. Başkan Hisarkaya, “Toplu sözleşme kazanımımız olan ve tasarruf tedbirleri ile kaldırılmak istenen servis hizmetinin devam etmesi için başlattığımız mücadelemizi sürdüreceğiz. Çalışanların mesai ücretlerinin tasarruf paketine kurban edilmesine izin vermeyeceğiz” dedi.

‘ÇALIŞANLARIN MESAİ ÜCRETLERİNİN KURBAN EDİLMESİNE İZİN VERMEYECEĞİZ’

Bugüne kadar olduğu gibi sorunlarınıza çözüm üretmek için çalışmaya devam edeceklerini dile getiren Ünal Hisarkaya, “Hiçbir zorluktan yılmayacak, gerek sahada, gerek bürokraside önümüze çıkarılan engellere takılmayacak, sizden aldığımız güçle hepsini aşacağız. Sözü verilen 3600 ek göstergenin hayata geçmesi, toplu sözleşme ikramiyesinin yeniden kazanıma dönüşmesi için mücadelemize devam edeceğiz. Toplu sözleşme kazanımımız olan ve tasarruf tedbirleri ile kaldırılmak istenen servis hizmetinin devam etmesi için başlattığımız mücadelemizi sürdüreceğiz. Çalışanların mesai ücretlerinin tasarruf paketine kurban edilmesine izin vermeyeceğiz” şeklinde konuştu.

‘DANIŞTAY’DA DAVA AÇAN İLK SENDİKAYIZ’ 

Başkan Ünal Hisarkaya Tasarruf Genelgesi’nde yer alan önemli iki konunun iptali için Danıştay’a dava açan ilk sendika olduklarını vurguladı. Hisarkaya, “Tasarruf Genelgesi’nde yer alan bu iki konunun iptali için, Danıştay’da dava açan ilk sendikayız. Sizlerden aldığımız güçle, haklı davamızdan geri adım atmayacağız. Bunların yanı sıra, Kurum İdari Kurul Toplantıları, Kamu Personeli Danışma Kurulu ve Toplu Sözleşme Masası’nda sizlerin her sorununu gündeme getirecek, sorunlar çözülene, talepler kazanıma dönüşene kadar mücadele edeceğiz. Biz, büyük bir aileyiz. Büyük aileleri ayakta tutan ise birlik ve beraberliğidir. Biz teşkilatımız ve üyelerimizle birlikte el ele, gönül gönüle, birlik ve beraberlik içinde sendikal mücadelemize devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

Ünal Hisarkaya Büro Memur Sen
 
 

Muhabir: TAHSİN CAN ÖNALP