"Hala iyi insanlar var" dedirten olay, Amasya'nın Taşova ilçesi Alpaslan köyünde meydana geldi. Kiraz bahçesine gelen Mustafa Ecevit Meşhu, bahçenin içindeki bağ evinin girişinde bir miktar para ile bir not gördü. 

"HAKKINI HELAL ET"

Notta, "Ben Karsavullu, İstanbul'dan Feyzi Mutlu. Kızım hamile olduğundan canı dalından kiraz çekti. Helal edin. Ücreti az ise lütfen telefon numarasını arayın" ifadesi ile karşılaşan bahçe sahibi Mustafa Ecevit Meşhu, nottaki telefon numarasını arayarak hakkını helal ettiğini söyledi.

"ÇOK DUYGULANDIM"

Meşhu, notta yazan telefon numarasını arayıp Mutlu ile görüştüğünü belirtti. Mutlu'nun Karsavul köyüne İstanbul'dan akrabalarını ziyarete geldiğini, geçerken kızının istemesi üzerine biraz kiraz aldığını anlatan Meşhu, Mutlu'nun davranışından dolayı çok duygulandığını dile getirdi.

"BEBEĞİMİZE HELAL OLSUN"

Mutlu'ya hakkını helal ettiğini belirten Meşhu, "Kendisine ilerleyen günlerde tekrar kiraz göndereceğim. Bahçemizden alınan kirazlar kızımıza ve yeni doğacak bebeğimize helalühoş olsun, Allah analı babalı büyütsün." diye konuştu.

Kaynak: AA